День тиші перед проведенням місцевих виборів

В ніч на 24 жовтня 2020 року починається день тиші перед проведенням місцевих виборів. У цей день згідно закону забороняється будь-яка виборча агітація, оскільки виборці можуть визначитися зі своїм волевиявленням, без будь-якого впливу. В Україні агітація перед проведенням виборів закінчується 23.10.2020 о 24:00 год. (п’ятниця). День тиші не поширюється на інформацію про кандидатів в Народні депутати безпосередньо у виборчій дільниці, роз’яснення законодавчих норм та порядку голосування.

Метою «Дня тиші» є забезпечення кожному виборцю самостійність вибору, захистити від можливого випадкового впливу будь-яких матеріалів, психологічного тиску. Цією метою запроваджується заборона на публікацію результатів опитувань громадської думки, які можуть вплинути на дію виборців.

Одночасно просимо посприяти органи місцевого самоврядування у демонтажі будь-якої передвиборчої агітації забороненої Законом у Городоцькому районі та дотримання норм Виборчого Законодавства.

Водночас повідомляємо, що згідно ст..212-10 КУпАП проведення передвиборчої агітації поза термінами, у заборонених, або не встановлених законом місцях тягне за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510 – 859 грн.) і на посадових осіб – від 50 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850 – 1360 грн)