Відзначили 365-ту річницю битви під Городком

У середу, 30 вересня, у с.Дроздовичі біля пам’ятного знаку на місці героїчної переможної битви козацьких військ Б.Хмельницького відбулось відзначення 365-ї річниці битви під Городком. З нагоди свята місцеві священнослужителі: о.Назар Греділь, о. Михайло Греділь та о.Іван Лупій відслужили панахиду за полеглих козаків.
Участь у заході взяли: голова районної ради Володимир Більовський, голова РДА Іван Саган, голова Галичанівської сільської ради Олег Карапінка, духовенство району, представники ГО «Апостольська Чота» та небайдужа громадськість.
Довідково.
У 1655 році під час Городоцько-Кам’янобрідської битви українські війська під проводом Богдана Хмельницького перемогли польські війська Станіслава Потоцького. Під час нічного захоплення козаками Городка, вони підпливли до міста на човнах і підпалили частину будинків. Коли внаслідок нічної пожежі виникла паніка і жителі разом з жовнірами кинулися гасити вогонь, козаки, скориставшись метушнею захопили брами Городка, а потім, розвиваючи успіх, напали і на польський табір.
В руках поляків ще залишалася гребля, що з’єднує Городок із західним берегом Верещиці. У цій ситуації, козаки, уникаючи лобової атаки почали розбирати будови і будувати переправу паралельну існуючій. Розпочата переправа союзної армії через ставок зробила безглуздою подальшу оборону греблі і польський гарнізон поспішив відійти до головних сил.