Про застосування реєстраторів розрахункових операцій

Городоцьке управління Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що Законами України від 20.09.2019р. №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та від 20.09.2019р. №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків сфері торгівлі і послуг» передбачено зміни у правилах застосування РРО підприємцями – платниками єдиного податку.

Крім того з 1 серпня 2020 року запроваджено програмні реєстратори розрахункових операцій, що є першим етапом змін, передбачених змінами до законодавства щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг.

Відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної  хвороби (COVID-19)”, запроваджено нові терміни щодо обов’язкового використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами – підприємцямиплатниками єдиного податку.

З 01 січня 2021 року до переліку ФОП – «єдинників», які повинні застосовувати РРО або ПРРО, поряд із тими, хто перевищив річний обсяг доходу в 1,0 млн. грн. віднесені ті, хто здійснює (незалежно від суми річного доходу):

-         реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

-         реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

-         реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

-         реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

-         роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

-         діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п.11 ст.9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

-         діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

-         діяльність готелів і подібних засобів розміщення (група 55.10 КВЕД);

-         реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

З 1 квітня 2021 року використання РРО/ПРРО стає обов’язковим для усіх ФОП платників єдиного податку 2-4 групи, незалежно від того, який дохід отримано фізичною особою-підприємцем.