Запобігання та виявлення корупції

Шановні колеги! Вважаю за необхідне нагадати Вам, що з 01 січня 2020 року розпочався черговий етап подання та оприлюднення електронних декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції». 

Доводжу до Вашого відома, що підпунктом "б" пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. №1700-VII, народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови визначені суб'єктами декларування. Таким чином пунктом 1 статті 45 цього ж Закону депутати місцевих рад зобов’язані до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua декларацію за 2019 рік за формою, що визначається Національним агентством.

Хочу звернути Вашу увагу на те, що, що відповідно до Указу Президента України від 15.05.2017 №133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» доступ до окремих поштових серверів у домені .ru обмежений. У зв’язку з цим для роботи з Реєстром (отримання повідомлень, підтвердження зміни електронного цифрового підпису тощо) необхідно використовувати поштові скриньки, які не підпадають під зазначені обмеження (наприклад: ukr.net, i.ua, email.ua, gmail.com тощо).

Тому у зв`язку з вищенаведеним, нагадую про необхідність перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у Вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Окрім цього, нагадую про необхідність перевірити термін дії та працездатність Вашого електронного цифрового підпису для роботи з Реєстром.

Звертаю Вашу увагу також на те, що 07.11.2018 набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», а Закон України «Про електронний цифровий підпис» втратив чинність. Будь ласка, враховуйте це при отриманні послуг електронного цифрового підпису.

Прошу також врахувати всі зміни щодо електронного декларування, які набрали чинності з 01 січня 2020 року.

Роз’яснення щодо заповнення декларацій Ви можете знайти на сайті НАЗК.

Якщо під час заповнення декларацій у вас виникають питання чи складнощі, ви можете звернутися на «гарячу лінію» технічної допомоги щодо роботи Реєстру +38 (044) 200-06-94 та e-mail: support@nazk.gov.ua.

Звертаю Вашу увагу, що суб'єкт декларування несе персональну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання електронної декларації.

Зазначення в декларації завідомо недостовірних відомостей може тягнути за собою дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Адміністративна відповідальність передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення статтею 172-6  "Порушення вимог фінансового контролю"

1) за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Покарання: штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 850 грн до 1700 грн);

2) за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб  - від 210 200  до  525 500 гривень.

Покарання: штраф від 1 000 до 2 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 42 500 грн.).

Кримінальна відповідальність передбачена Кримінальним кодексом України  статтею 366-1. "Декларування недостовірної інформації"  за неподання декларації взагалі або умисне зазначення недостовірних відомостей в декларації,  починаючи з розходжень на 250 прожиткових мінімумів – 525 500гривень

Покарання: штраф від 2 500 (42 500 грн.) до 3 500 (59 500 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Контроль щодо факту неподання чи несвоєчасного подання суб`єктами декларування електронних декларацій  здійснюється згідно із статтею 49 Закону України «Про запобігання корупції». Таким чином з метою своєчасності та факту по подання Вами електронної декларації прошу подати в Городоцьку районну раду копію поданої Вашої електронної декларації.


 Голова районної ради                                               В.Більовський