Про діяльність Городоцької місцевої прокуратури за перше півріччя 2020 року

Заслухавши та обговоривши інформацію керівника Городоцької місцевої прокуратури Т.Білинської про діяльність Городоцької місцевої прокуратури за  перше півріччя 2020 року, районна рада відзначає, що у сфері нагляду за дотриманням вимог законодавства під час проведення досудового розслідування піднаглядним органом поліції процесуальними керівниками місцевої прокуратури забезпечено здійснення процесуального керівництва у 160 кримінальних провадженнях, які зареєстровано у цьому році та у 1115 кримінальних провадженнях органу поліції загалом.

Із вказаної кількості проваджень до суду з обвинувальними актами та клопотаннями скеровано 75 проваджень, в тому числі 4 з угодами про примирення та 3 з угодами про визнання винуватості.

Прокурорами скасовано 10 незаконних та необґрунтованих постанов слідчих відділу поліції про закриття кримінальних проваджень та у кримінальних провадженнях надано 318 письмових вказівок слідчим.

Загалом же впродовж  поточного року державними обвинувачами відділу з ухваленням кінцевих рішень підтримано обвинувачення у 78 кримінальних провадженнях, з них з ухваленням 24 вироків. За вказаний період часу виправдувальні вироки судом не постановлялись.

Приділено місцевою прокуратурою увагу і питання додержання вимог законодавства на пріоритетних напрямках діяльності та виявлення кримінально караних порушень у сферах земельного, бюджетного законодавства.

Зокрема, у сфері бюджетних правовідносин в продовж поточного року до суду скеровано 2 кримінальні провадження.

Також до суду з обвинувальним актом скеровано 1 корупційне кримінальне провадження, а саме: за ч.1 ст.369 КК України – пропозиція неправомірної вигоди. За участі прокурора Городоцької місцевої прокуратури 02.07.2020 року Городоцьким районним судом Львівської області 28 річного жителя м. Львова, який пропонував працівнику поліції неправомірну вигоду, визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України.

Як встановлено у ході судового розгляду, вказаний чоловік 08.06.2020 року керував автомобілем перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння та був зупинений працівниками поліції на дорозі сполученням Львів – Шегині неподалік с. Воля - Бартатівська Городоцького району Львівської області.

Даний чоловік, усвідомлюючи, що вчинив порушення правил дорожнього руху, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП, з метою її уникнення, маючи умисел на пропозицію надання неправомірної вигоди службовій особі, висловив намір про надання без законних на те підстав неправомірної вигоди у виді 300 Доларів США працівнику УПП у Львівській області ДПП за не складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення.

Після повідомлення вказаному чоловіку про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбачено ч. 1 ст. 369 КК України, між ним та прокурором Городоцької місцевої прокуратури укладено угоду про визнання винуватості.

Обвинувальний акт у даному кримінальному провадженні разом з угодою про визнання винуватості Городоцькою місцевою прокуратурою був скерований до суду 25.06.2020 року.

Городоцьким районним судом Львівської області 02.07.2020 року вказану особу визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України, тобто у пропозиції службовій особі надання неправомірної вигоди за не вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, та призначено покарання у виді штрафу у розмірі п’ятисот десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 8670 гривень.

У представницькій сфері впродовж 6 місяців 2020 року апаратом місцевої прокуратури пред’явлено 8 позовних заяв в інтересах держави на загальну суму 4 497 тис. грн.

За аналогічний період часу судами задоволено 2 позови, пред’явлених в інтересах держави, сума, що підлягає стягненню за рішеннями, які набрали законної сили, на даний час становить 2522 тис. грн.  Реально виконано рішень судів на суму 1 073 тис. грн., повернуто в державну та комунальну власність 7 га землі.

Окрім цього, упродовж 2020 року апаратом Городоцької місцевої прокуратури розглянуто 76 звернення громадян та юридичних осіб.