14 липня - День створення УГВР

Сьогодні, 14 липня, з нагоди Дня створення Української Головної Визвольної ради на головному флагштоку району, що поруч із будівлею райради було піднято червоно-чорний прапор. Нагадаємо, таке рішення було прийнято на черговій ХVІІІ сесії Городоцької районної ради (рішення №453 від 14 лютого 2018 року), на якій було визначено 12 дат, в честь яких вивішуватимуть прапор національно-визвольної боротьби українського народу.

Довідково:
УГВР – підпільний парламент та уряд України — був створений для об’єднання всіх національно-визвольних сил українського народу, щоб з одного центру керувати визвольною боротьбою за самостійну соборну Українську державу та проголосити світові волю українського народу.

З 10-го до 15-го липня 1944 року біля с. Сприня Самбірського району відбувся Перший великий з’їзд УГВР, на якому було прийнято Універсал УГВР, Платформу і Устрій УГВР – прообраз Конституції УГВР та програму парламенту, затверджено текст присяги вояків УПА. Тоді ж президентом УГВР було обрано Кирила Осьмака, головою Генерального секретаріату УГВР обрано командувача УПА Романа Шухевича.
Українська повстанська армія перебувала у повному підпорядкуванні УГВР, яка мала власні друковані видання «Самостійність» і «Вісник».

Національно-визвольна боротьба під керівництвом УГВР тривала до середини 50-х років. Вона завершилася з арештом Василя Кука, останнього командира УПА та Генерального секретаря УГВР.