ЗВІТ голови Городоцької районної ради Більовського Володимира Михайловича за 2019 рік

 

Статтею 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою роботу, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, президії і виконавчого апарату ради.

       Свою діяльність районна рада здійснювала відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад» та Регламенту ради.

 ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА РАДИ

       Станом на звітну дату загальний склад  Городоцької  районної  ради  VII  скликання налічує 36 депутатів від восьми політичних партій, це 34 чоловіків і 2 жінки, продовжує працювати 8 депутатських фракцій.

        За звітний період проведено 6 сесій районної ради, 4 чергових та 2 позачергових, на яких прийнято 178 рішень.  

          Головний акцент було зроблено не на кількості ухвалених рішень, а на їх якості, та відповідності до діючого законодавства, а також контролю за їх виконанням.

         Прийняттю районною радою виважених рішень значною мірою сприяла робота Президії районної ради та постійних комісій.

         Проведено 7 засідань Президії, на яких затверджувалися порядок підготовки проведення сесій, порядок денний та регламент.

         Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні роботи сесій районної ради. Депутати мають можливість завчасно отримати необхідні матеріали в повному обсязі. Що забезпечує прозорість дій ради. Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень заздалегідь розміщуються на сайті районної ради та попередньо вивчаються та обговорюються на засіданнях постійних комісій. Також на сайті розміщуються результати поіменного голосування та  оприлюднюються в день голосування  відповідно до діючого законодавства. На пленарні засідання запрошуються депутати обласної ради, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, міські, селищний та сільські голови, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та конструктивності дій районної ради.

          Велику допомогу у проведенні сесій районної ради надавали постійні  комісії, які вивчали всі питання, що вносились на розгляд сесій. Все, що зроблено – це колективна праця депутатів, постійних комісій, сесійної роботи, виконавчого апарату ради.

         В раді продовжують працювати 6 постійних комісій, їх діяльність  відіграє  надзвичайно важливу роль у підвищенні ефективності  роботи районної ради.

        За звітний  період  проведено  30 засідань  постійних комісій, розглянуто та вивчено 203 питання, прийнято 179 рішень.

        Із загальної кількості проведених засідань – постійна комісія з питань економіки і бюджету, використання комунальної та спільної власності  (голова Іван Мєскало) провела 6 самостійних та 2 спільних засідання.                       Відповідно до регламенту роботи районної ради на комісії  розглядалися проекти рішень з питань формування, виконання та затвердження районного бюджету, прийняття та виконання показників програми соціально-економічного розвитку району,  звернення від керівників установ щодо виділення коштів на утримання. Загалом  комісія розглянула 78 питань по 64 прийняті рішення.

        7 засідань провела  комісія з питань регулювання земельних відносин, планування територій, містобудування, архітектури, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою (голова Василь Цуньовський), на яких розглянуто 69 питань, прийнято 54 рішення.

        Комісія з питань культури, освіти, спорту, духовного відродження  та засобів масової інформації (голова Віталій Маковецький) провела 4 засідання, на яких розглянуто 33 питання, з них по 25 прийнято рішення    ради.

        3 засідання провела комісія з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, законності, дотримання прав людини та військових проблем (голова Богдан Кремса), на яких розглянула 8 питань з них по 6 прийнято рішення.

          Комісія з питань охорони здоров’я, материнства соціального захисту та демобілізованих учасників АТО (голова Василь Довгунь) провела 6 засідань, на яких розглянуто 22 питання, з них по 20 прийнято рішення ради.

          3 засідання провела комісія з питань АПК, розвитку села, екології, природних ресурсів, розвитку підприємництва, промисловості, зв’язку, транспорту і торгівлі (голова Омелян Дунас), розглянула 10 питань з них по 7 прийнято рішення.

           У своєму звіті хочу проаналізувати активність нашого депутатського корпусу в розгляді питань на засіданнях сесій. Загальний склад ради становить 36 депутати. Середньо статистичне відвідування сесій за цей період становить 24 депутатів на одне сесійне засідання, або 67 % від загального складу.

            Аналіз відвідувань депутатами районної ради засідань сесій свідчить, що 8 депутатів взяли участь у всіх пленарних засіданнях ради (Олег Божик, Світлана Гавц, Володимир Кунащук, Іван Мєскало, Олесь Пришляк, Богдан Слонівський, Андрій Хамик та Ігор Яскевич), 10 депутатів мають пропущеними по 1 засідані (Володимир Більовський, Богдан Винарчик, Василь Довгунь, Омелян Дунас, Володимир Лещинський, Віталій Маковецький, Іван Прохода, Любомир Самотіс, Олег Скомаровський та Василь Цуньовський), 2 депутати мають пропущеними по 2 засідання (Віталій Гижко та Володимир Кликоцький), 6 депутатів мають пропущеними по 3 засідання (Роман Бала, Іван Кликоцький, Андрій Костельний, Богдан Маланчук, Юрій Полуліх та Богдан Федан), 5 депутатів мають пропущеними по 4 засідання (Тарас Дзяний, Ігор Дуць, Богдан Кремса, Оксана Фещин та Петро Чорній), 3 депутати мають пропущеним по 5 засідань (Руслан Коропісь, Юрій Лещинський та Богдан Струк), 2 депутати мають пропущеними 6 засідань (Ігор Сабадаш та Тарас Шніцар).

           

          Серед основних питань, які розглянула  районна рада за звітний період, є:

- Про районний бюджет на 2019 рік;

- Про виконання місцевих програм;

- Про виконання районного бюджету за звітні періоди 2019 року;

- Програма соціального-економічного та культурного розвитку району на 2019 рік та прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку району до 2020 року;

           У 2019 році приділялось достатньо уваги питанням реалізації інвестиційних заходів капітального будівництва в районі. Узагальнені та подані райдержадміністрацією пропозиції до інвестиційної програми капітального будівництва були предметом активного обговорення в постійних комісіях та на президії районної ради. Хід реалізації заходів програми знаходиться на постійному контролі. Районна рада оперативно реагувала на всі прохання райдержадміністрації щодо внесення змін до Інвестиційної програми. Райрада не лише вносила зміни, але й активно сприяла виконанню окремих заходів.

 

        Районною радою в 2019 році прийнято такі звернення :

 

        - До Президента України П. Порошенка, прем’єр-міністра України В. Гройсмана, голови Верховної Ради України А. Парубія, народного депутата України Я. Дубневича, голови Львівської обласної державної адміністрації О. Синютки, голови Львівської обласної ради О. Ганущина про доцільність утворення Городоцького повіту (району) Львівської області  під час проведення адміністративної реформи на Львівщині;

        - До голови Верховної Ради України Д.Разумкова, прем’єр-міністра України О.Гончарука, голови Львівської обласної ради О.Ганущина та голови Львівської обласної державної адміністрації М.Мальського про доцільність об’єднання громад Вишнянської, Градівської, Дубаневицької сільських рад Городоцького району Львівської області з майбутньою Городоцькою ОТГ Львівської області.

   

        - Підтримано  в повному обсязі тексти заяв та звернень Львівської обласної ради :

         - До  Президента України, Верховної Ради України, Міністра оборони України щодо  недопущення капітуляції України у російсько-українській війні.

        - До Президента України, Міністра оборони України, начальника Генерального штабу Збройних Сил України щодо неприпустимості відведення сил і засобів Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових правоохоронних органів спеціального призначення, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, розвідувальних органів України, від меж тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях;         

        - До  Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.                  

          Згідно  п. 16 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на пленарних засіданнях ради  протягом звітного періоду затверджено  32 районних Програм.  Внесено зміни до 23 діючих та заслухано 8 звітів про їх виконання.

    Програми, що приймались відносяться до сфери господарювання та соціального захисту.

     У 2019 році на фінансування діючих Програм з районного бюджету для реалізації  заходів було заплановано 10,8 млн. грн., на звітну дату профінансовано на суму 9,1 млн. грн.

     Узагальнюючи  роботу районної ради VІІ скликання у звітному періоді відповідно до положень Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з питань управління спільною власністю територіальних громад району, слід відмітити, що діяльність  депутатського корпусу та виконавчого апарату районної ради в даному напрямку була спрямована на забезпеченні:

- належного збереження та ефективного використання майна;

- ефективності роботи комунальних підприємств та установ;

- надходжень коштів до районного бюджету від їх діяльності;

- а також збереженні мережі підприємств, установ та організацій спільної власності.

 

 ЗВЕРНЕННЯ ТА ПРИЙОМ ГРОМАДЯН

 

         Ще однією важливою ділянкою роботи є розгляд звернень громадян керівництвом районної ради відповідно до Конституції України та Закону України «Про звернення громадян».

         Розгляд звернень громадян є важливим джерелом вивчення громадської думки та безпосереднього контакту з населенням.

         Розгляд звернень громадян проводився за двома напрямами: особистий прийом посадовими особами місцевого самоврядування та робота з письмовими  зверненнями, заявами, скаргами.

         Реєстрація звернень відображається в журналі в  день їх надходження та подається на розгляд голови  районної ради. Про результати розгляду громадянину повідомляється письмово або усно за бажанням заявника.

         Всі звернення, що надходять до районної ради, розглядаються керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Якщо питання, що порушуються, неможуть бути вирішені в межах чинного законодавства, або не відносяться до компетенції районної ради, заявникам надаються обґрунтовані відповіді.

          Городоцькою районною радою опрацьовано 424 звернень громадян. Найчастіше порушувалися питання: про виділення матеріальної допомоги жителям району та виділення матеріальної допомоги на лікування учасників АТО, а також, звернення з питань надання земельних ділянок для будівництва індивідуальних гаражів учасникам АТО і інше. На особистому прийомі в мене побували 150 громадян.

         Робота районної ради за цей період в частині розгляду звернень громадян була спрямована на забезпечення всебічного, якісного і кваліфікованого розгляду порушених громадянами питань.         

          За звітний період до районної ради надійшло 522 вхідних і підготовлено 1066 вихідних листів. Видано 27 розпорядження з основної діяльності та 93 розпорядження з кадрових питань.

          Всі листи, скарги та звернення громадян, які за звітний період надійшли до Городоцької районної ради розглянуті. Порушень вимог Законів України “Про звернення громадян”, “Про доступ до публічної інформації” та термінів виконання документів не допущено.

           

 

ФУНКЦІОНУВАННЯ САЙТУ РАЙОННОЇ РАДИ

 

         Щоб вчасно інформувати громадськість про важливі заходи і події у Городоцькому районі, отримувати різнопланову інформацію щодо діяльності районної ради відкрито офіційний сайт ради.

        Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації»  усі проекти рішень, що готуються до розгляду на сесіях районної ради, оприлюднюються в рубриці «Проекти рішень» офіційного веб-сайту  районної ради, який  працює в оновленому форматі, з дотриманням всіх вимог законодавства. Після прийняття на пленарних засіданнях ради та підписання головою ради, рішення оприлюднюються на сайті в рубриці «Рішення районної ради». Окрім того у рубриці «Новини» розміщуються оперативні інформаційні повідомлення про події в районі та районній раді, а також про заходи за участю керівництва, депутатів, постійних комісій районної ради. 

         Згідно Закону щодо відкритих поіменних голосувань у день проведення сесії вчасно забезпечується оприлюднення результатів поіменного голосування на офіційному веб-сайті ради із зазначенням позиції кожного депутата.

 

ПРАВОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

       Для реалізації державної  політики у сфері боротьби з корупцією відповідно до ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів ведеться контроль за виконанням Плану заходів.

      Уповноваженою особою здійснювався контроль та надавалась допомога під час заповнення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату районної ради. Проведені робочі наради з головами сільських і селищної рад, керівниками комунальних підприємств, установ та закладів з питань дотримання вище зазначеного Закону.

       Відповідно до статті 51-1 Закону України «Про прокуратуру» на розгляд сесії вносились питання про результати діяльності Городоцької місцевої прокуратури  за  2018 рік та «Про стан охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю та корупцією на території Городоцького району Львівської області за перше півріччя 2019 року».

       Працівниками апарату систематично здійснюється підвищення кваліфікації та професійної компетентності, а також проводиться консультативно-роз’яснювальна робота щодо вивчення нового та внесення змін до діючого законодавства.  Для поліпшення та удосконалення виконання своїх повноважень, покращення фахового рівня посадові особи систематично направляються на навчання. З цією метою  було розроблено план-графік підвищення кваліфікації на 2019 рік, затверджений розпорядженням,  за яким здійснювалась організація їх навчання.                         Належним чином було організовано й роботу щодо електронного декларування, який охоплював всіх суб’єктів декларування (депутатів та посадових осіб) й усі типи декларацій. Депутати районної ради та посадові особи, які відповідно до чинного законодавства мали обов’язок подати декларації  дотримались вимог фінансового контролю та термінів подачі  декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядуванняі виконали його своєчасно за винятком одного депутата ради.

       У районній раді успішно пройшли виробничу практику кілька студентів вищих навчальних закладів. 

      На адресу районної ради надійшло 11  запитів на інформацію від фізичних та  юридичних осіб, на які відповідно до статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» надано відповіді.

                  

ЧОГО ДОСЯГНЕНО У 2019 РОЦІ

 

     Четвертий рік поспіль досягнуто перевиконання районного бюджету Городоцького району. Рівень виконання доходів загального фонду бюджету Городоцького району (без трансфертів) за 2018 рік склав – 106,6% до плану, а за 2019 рік очікуємо 106 % до плану.

              Вільний перехідний залишок бюджету Городоцького району на 2019 рік склав - 6,1 млн. грн., що дозволив збалансувати видатки у І кварталі 2019 року та скерувати кошти на капітальні видатки, зокрема фінансування об’єктів інвестиційної програми. Завдячуючи цьому, у 2019 році Городоцькою районною радою було профінансовано 36 місцевих програм на загальну суму 9,1 млн. грн. Для співфінансування мікропроектів з районного бюджету було виділено - 1,98 млн.грн. Багато уваги приділено програмам соціальної підтримки інвалідів, малозабезпечених верств населення, ліквідаторів на ЧАЕС, учасників АТО.          

         Ще у 2015 році започатковано районну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Вже другу таку програму прийнято  на 2019-2021 роки. По даних Програмах закуплено всього 5 квартир. Цьогоріч однокімнатну квартиру придбали двом дітям-сиротам.

       На фінансування «Програми надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення Городоцького району в 2019 році» було спрямовано  847,5 тис.грн. для підтримки людей, які потрапили у скрутне становище.

          Затверджено Програму розвитку фізичної культури та спорту в Городоцькому районі на 2019 рік. Ми передбачили кошти на проведення районних спортивних заходів та участь в обласних спортивних заходах, зокрема, і на проведення Спартакіади серед трудових колективів та органів місцевого самоврядування, на фінансову підтримку волейбольної команди та футбольних команд району, що виступають на обласній першості тощо.

    

  ЕКОНОМІЧНІ ПИТАННЯ

 

Цього року на Городоччині відремонтовано рекордну кількість доріг, а саме:

       Капітальний ремонт доріг державного значення за кошти державного інвестиційного проекту всього – 273,0 млн.грн., зокрема:

 М-11 «Львів-Шегині» -  протяжністю - 5,6 км.  (3,2 км – в межах міста Городка, 2,4 км  - від залізничного переїзду до населеного пункту  Братковичі)   (додаткові роботи) – 13,0 млн. грн.

Т -14-25 «Миколаїв-Городок-Жовква-Камянка Бузька-Бібрка»   на ділянці від  м.Комарно  до примикання траси Н-13 «Львів-Самбір-Ужгород» протяжністю – 9,5 км  та  від примикання траси Н-13  до входу в  м.Городок  - 6,7км   (за кошти державного інвестиційного проекту «Реконструкція автомільних доріг Львівщини)  - орієнтовно  260,0 млн.грн.               

        В 2019 році  проведено фінансування з капітального ремонту комунальних доріг в сумі : 29,0 млн. грн.  протяжністю -  4443км:

  з них:

        5,0  млн.грн.   капітальний ремонт комунальних доріг   з обласного бюджету -  1120  км:

- вул. Центральна в с. Братковичі – 500,0   тис. грн.  0,210 км (асфальтне покриття) ;

- вул. Залізнична с. Родатичі – 1 млн.350,0 тис. грн.  0,330 км (брокування );

- вул.Верхня с.Бартатів -1,0 млн.грн.  – 0,230км. (брокування);

- вул. Відродження України  с.Суховоля – 1,0  млн. грн.(брокування)-100м;

 - вул.Степана Бандери у смт. В.Любінь -  1млн. 150 тис. грн. 0,210м (брокування).

 

    24,0  млн. грн.  капітальний ремонт комунальних доріг за рахунок коштів дорожнього фонду – 3363 км

 

- вул. Комарнянська   м.Городок – 10,0  млн.грн. – 1050,0 км ;

-вул.Шевська, пл.І.Франка, вул.Щирецька м.Комарно – 8,0 млн.грн. – 1713 км;

С140307 «Городок-Лісна» - 6,0 млн. грн.- 0,600 км (в межах села Дроздовичі - брокування).

       9,2 млн. грн.  на ремонт доріг загального користування місцевого значення з обласного бюджету  протяжністю – 2319 км:

з них:

       8,5,0 млн.грн. поточний ремонт  за рахунок коштів обласного бюджету     протяжність – 1819 км

1.С140306 «Городок-Зелений Гай» - 4,0 млн.грн; - 0,979км (в межах с. Долиняни);

 2.С140329 «Зушичі - Воля Бартатівська» - 3,5 млн.грн; - 0,840км (в межах   населеного пункту В.Бартатівська); 

 3.С140330 «Довжанка-Черляни» – 1,0  млн. грн.  (від примикання траси  М-11 до  села Керниця );

 

  700,0 тис. грн.  капітальний ремонт за рахунок коштів обласного бюджету – протяжність - 0,5 км

1.С140335 «Думанів-Суховоля» - 700,0 тис.грн.- 0,5 км

 

 

Поточний ремонт  за рахунок коштів дорожнього фонду  всього:  21,34 млн.грн.  протяжність -  20734 км

      

1.О140403«Дрогобич-Комарно» – 989, 604 тис.грн. –8,2 км (пневмоструменевим  методом  окремими ділянками); 

2.С140330 «Довжанка-Черляни» – 8,66  млн. грн.- 2,097км  (від примикання траси  М-11 до  села Керниця);

3.С140323 Городок – Малий Любінь – 3,194 млн.грн.- 0,775км (окремими ділянками в межах с. Артищів та с. Мавковичі);

4.С140331«В.Любінь - Комарно»-  465,866 тис. грн. – 5,8 км. (пневмоструменевим методом);

5.С140321 «Мильчиці-Вишня» - 1114,178 – 0,270 км.( в межах села Вишня окрема ділянка);

6. С140306«Городок-Зелений Гай» - 6,63  млн.грн; - 1592 км (в межах  села Долиняни);

7.О140344«Дрогобич–Комарно–Поляна» -256,379 тис.грн.,2км (пневмоструменевим  методом окремими ділянками).

 

      За рахунок коштів експлуатаційного утримання доріг місцевого значення витрачено станом на 01.11.2019  майже  3,895  млн.грн.

 

      Станом на 01.11.2019  всього виконано робіт на загальну суму: - 293,755 млн. грн. протяжність – 41,8 км.

  

ДФРР   

       

        В Городоцькому районі реалізовуються 5 проектів, які фінансуються за кошти Державного фонду регіонального розвитку, а саме: будівництво шкіл у селах Братковичі, Дубаневичі, Суховоля, ДНЗ на 150 місць в смт. Великий Любінь, добудова терапевтичного корпусу Городоцької ЦРЛ на 50 ліжок м.Городок. Загалом у 2019 році передбачено фінансування з ДФРР на суму 33,8 млн. грн. Станом на 01.12.2019 року освоєно 18,2 млн. грн..

 

ДЕРЖСОЦЕКОНОМ

 

       За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2019 році у районі заплановано будівництво 9 об’єктів на суму 12,5 млн. грн. в тому числі перехідний залишок субвенції 2018 року – 5,06 млн. грн. Станом на 01.12.2019 року освоєно 5,43 млн. грн. для будівництва шкіл у селах Братковичі, Дубаневичі, Суховоля, добудови терапевтичного корпусу Городоцької ЦРЛ на 50 ліжок.

 

ОБЛСОЦЕКОНОМ

 

         Обласною Програмою капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення за рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету на 2019 рік передбачено фінансування на суму 4,6 млн. грн. Станом на 01.12.2019 року освоєно 3,04 млн. грн. За рахунок даних коштів забезпечено співфінансування для будівництва ДНЗ на 150 місць в смт Великий Любінь, будівництво ЗОШ у с. Суховоля, добудови терапевтичного корпусу Городоцької ЦРЛ на 50 ліжок, реконструкції даху ДНЗ № 2, реконструкції вуличного освітлення в с. Вовчухи, реконструкції водопроводу в м. Комарно та ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки архітектури Костелу XVII століття Різдва Богородиці в м. Комарно.

 

МІКРОПРОЕКТИ

 

         З метою залучення позабюджетних коштів на розвиток інфраструктури, фінансування закладів освіти, медицини, культури голови місцевих рад, обласні та районні депутати, сільські громади, агенції розвитку місцевих рад брали активну участь в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку, подавали заявки на фінансування з ДФРР. Переможцями обласного конкурсу став 41 мікропроект на загальну суму 11,14 млн. грн., з них 5,42 млн. грн. залучено з обласного бюджету, 3,46 млн. грн. районний, міські, сільські , ОТГ бюджети та 2,26 млн. грн. внески громад та спонсорські. 5 проектів реалізовано в Великолюбінській ОТГ.

          Великий об’єм ремонтних робіт зроблено в 26-ти закладах освіти. В основному це впровадження енергозберігаючих технологій (заміна вікон та дверей), перекриття даху, утеплення фасаду, капітальні ремонти спортзалів, внутрішні ремонти. Також такою нагодою скористались 5 дошкільних навчальних закладів.  

          На сьогоднішній день здійснено відповідні фінансові вкладення в заклади культури, та реалізовано всі 9 проектів, в тому числі 2 в ОТГ.        Зокрема внутрішні ремонти НД сіл Братковичі, Березець, Косівець. Заміна віконних та дверних блоків НД сіл Речичани, Путятичі. Ремонт фасаду НД сіл Дроздовичі, Мальованка. Закуплено крісла в районний Народний дім та звукове обладнання в НД с.Тучапи.  

          3 мікропроектів перемогли у пріоритеті «вуличне освітлення», в т.ч. 1 в ОТГ, 1 капітальний ремонт стоматології та 2 придбання дитячих майданчиків в ОТГ (с.Чуловичі та с.Романівка)

 

ТРАНСКОРДОННІ ПРОЕКТИ

 

           У січні в рамках міжнародних турнірів з волейболу і гандболу у нашому районі із дружнім візитом перебувала делегація з Республіки Польщі на чолі зі старостою Львувецького повіту Марціна Флюдера. Необхідно сказати, що у 2017 році було підписано угоду по співпрацю між Городоцькою районною радою і Львувецьким повітом, в якій окреслено вектори співробітництва у сферах освіти, спорту, туризму, культурної спадщини, медичної допомоги, господарки, підтримки ініціатив громад.

           Завдяки налагодженим дружнім контактам між нашою районною радою і німецькими партнерами з авcтрійського "Чорного Хреста", стараннями заступника голови райради Богдана Слонівського, за підтримки Благодійного фонду Ярослава Дубневича на Городоччину надійшло важливе медичне устаткування, яке значно підсилило медичну базу Городоцької районної та Комарнівської міської лікарень.

 

         Виконана робота комунальним некомерційним підприємством «Городоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Городоцької районної ради.

 

         Комунальне некомерційне підприємство «Городоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Городоцької районної ради Львівської області інформує, що  в районі народилося 483 дітей, показник народжуваності склав 7.0 на 1000 населення. За цей період померло 722 осіб, показник становить 10.5 на 1000 населення.

           За звітний період забезпечено лікарями амбулаторій загальної практики сімейної медицини – 99365 відвідувань,  з них:   дорослих – 62437, дітей – 36928.

По фельдшерсько-акушерських пунктах : відвідувань – 43111 осіб, на дому – 34061.

Проліковано хворих у денних стаціонарах – 481 осіб, а в стаціонарах на дому – 1963 хворих.

Проведено флюорографічних обстежень – 9019, виявлено 40 хворих на туберкульоз.

На диспансерному обліку станом на 01.10.2019 року знаходилось  15771 дорослих, 46 підлітків та 1046 дітей.

Вперше виявлено злоякісні новоутвори ІІІ ст.. – 24, ІV – 15. Охоплено туберкулінодіагностикою дитяче населення – 124, що становить 20,75 на 1000 дітей.

Станом на 31.10.2019 року  охоплено профілактичними оглядами 13600 дітей . За результатами проведених профілактичних оглядів виявлено 7 дітей з пониженням гостроти слуху, 174 дітей з пониженням гостроти зору, 61 дитини зі сколіозом та 110 дітей з порушенням постави. В районі зареєстровано 310 дітей з інвалідністю. У 2019 році вперше оформлено інвалідність 25-м дітям.

Забезпечено безкоштовним санаторно-курортним лікуванням 7 дітей, з них – 5 пільгових категорій (2 дитини сироти, 3 – з багатодітних сімей).                                          

           На диспансерному обліку станом на 31.10.2019 року перебуває 270 демобілізованих учасників АТО, із них: інваліди - 9, учасники АТО (волонтери) - 8, члени сімей загиблих військовослужбовців в ході АТО – 16, члени сімей Героїв Небесної Сотні – 15.

          За даною категорією пацієнтів закріплено лікаря в плані диспансеризації, виписування рецептів на пільгові медикаменти та вироби медичного призначення, направлення на стаціонарне, санаторно-курортне та реабілітаційне лікування.            

          Бюджетом на 2019 рік затверджено кошти в сумі 3,733 млн. грн. загального фонду та 608,00 тис.грн. спеціального фонду. Пільгові медикаменти: заплановано - 584,9 тис. грн., виписано рецептів на суму 620.0 тис. грн.

На виконання урядової програми «Доступні ліки»  за десять місяців 2019 року виписано 24265 рецептів.

У 2019 році було придбано: автоматичний гематологічний аналізатор – 189,8 тис. грн. (з них 180,00 тис. грн. з місцевого бюджету та 9,8 тис. грн. за кошти НСЗУ), напівавтоматичний аналізатор сечі – 18,630 тис. грн., витяжку лабораторну, бойлер, холодильник, меблі та ін. на суму – 41,915 тис. грн., реактиви для функціонування лабораторії на суму  - 355,00 тис. грн., електрокардіографи для Градівської АЗПСМ  та Мшанської АЗПСМ  на суму 49,999 тис. грн., центрифугу лабораторну для Родатицької АЗПСМ – 9,3 тис. грн., котел для Добрянської АЗПСМ – 22,490 тис. грн. та отримало 4 автомобілі Renault Duster на суму 1млн. 920 тис. грн. (Добрянська АЗПСМ, Мшанська АЗПСМ, Керницька АЗПСМ, Градівська АЗПСМ).       

            Станом на 31.10.2019 року підписано 44623 декларацій з лікарями, що надають первинну медичну допомогу, в тому числі: АЗПСМ м. Городок – 1552, АЗПСМ м. Городок № 1 – 19043, АЗПСМ м. Комарно – 6914, Градівська АЗПСМ – 3123,  Суховільська АЗПСМ – 3228, Мшанська АЗПСМ – 2161, Заверещицька АЗПСМ – 1804, Новосільська АЗПСМ – 1908, Керницька АЗПСМ – 1656, Родатицька АЗПСМ – 11647, Добрянська АЗПСМ – 1587.

 

Виконана робота комунальним некомерційним підприємством «Городоцька ЦРЛ» Городоцької районної ради

 

   В Городоцькій ЦРЛ станом на 01.10.2019 року працює 579 чол., в т.ч. лікарів – 120 чол.    238 чол. середній медперсонал, 129 чол. молодший медперсонал та 92 чол. інший персонал.

Стаціонарна  допомога жителям району надається в стаціонарних  відділеннях    КНП «Городоцька  ЦРЛ» Городоцької районної ради   на 285 ліжок, в т.ч. Городоцька  ЦРЛ   - 245 ліжок та Комарнівська МЛ  - 40 ліжок.          План виконання ліжкоднів виконано на 96,3%. Не виконали план ліжкоднів педіатричне відділення – 83,2%, акушерсько-гінекологічне відділення: гінекологічні ліжка – 85,3%, акушерські ліжка – 44,26%, нефрологічні ліжка – 88,5%, травматологія – 98,5 %, урологія – 56,3 %, .

За звітний період проліковано 7303 хворих, з них сільських жителів – 4642 чол. Померло в стаціонарі 68 хворих, з них 39 чоловік сільських жителів, зокрема по відділах: терапевтичне відділення - терапевтичні - 13 чоловік, кардіологічні – 2 чол., хірургічне відділення: хірургічні – 8 чоловік, урологічні – 1 чоловік, неврологічне відділення: - 4 чоловіка, нефрологічне відділення – 1 чоловік, відділення анестезіології та ІТ – 39 чоловік. 

Зменшилась  захворюваність від онкозахворювань: в 2018 році – 253,4 на 10 тис. населення і в 2019 році – 234,9 та смертність: 102 особи в 2018 році до 49 в 2019 році.

Збільшилась кількість хворих на туберкульоз з вперше встановленим діагнозом: 2018 рік – 35 осіб, 10 місяців 2019 рік – 42 особи та смертність від туберкульозу: 2018 рік – 3 осіб, 10 місяців 2018 рік – 6 осіб.

Кількість флюорографічних обстежень: 10 місяців 2018 рік – 10011 обстежень, 10 місяців 2019 року – 10095 обстежень.

   По рейтингових показниках Городоцький район за підсумками роботи ЛПЗ району за 10 місяців 2019 року посів 10 місце серед районів Львівської області.

            За 10 місяців 2019 року в районі народилось 562 дитини. Показник народжуваності склав 7,9 на 1000 населення. Зменшення народжуваності відбулось виключно за рахунок населення міста. Кількість померлих по району  складає 797 особи. Показник смертності 11,6 на 1 тис. населення. Серед причин загальної смертності: серцево-судинна  патологія (363 чол.), злоякісні  пухлини  (114 чол.), патологія легень (19 чол.), травми та нещасні випадки (39 чол.), інші захворювання (181 чол.).

За  кошти районного бюджету  за звітний період проведено поточні ремонти:  - приміщення моргу (166,122 тис.грн.), приміщення поліклініки (49, 551 тис.грн.), приміщення хірургічного відділення КНП (199,992 тис. грн.), приміщення стерилізаційної (148, 715 тис. грн.), приміщення  забору  харкотиння  (183,018 тис. грн.), терапевтичного відділення (102,158 тис. грн.), приміщення педіатричного відділення (49, 892 тис. грн)., приміщення поліклініки Комарнівської міської лікарні (199,765 тис.грн.) та добудова  терапевтичного  корпусу  до  існуючих  корпусів Городоцької  ЦРЛ  на  50 ліжок (350,0 тис. грн.).

За  рахунок коштів  місцевого   бюджету  придбано  обладнання  на  суму  573,419 тис.грн., в тому числі : центрифугу   (2,025 тис. грн.), комп’ютерне  обладнання   (207,795 тис.грн.), кардіограф (33,599 тис.грн.), аналізатор (330,00 тис.грн.)

 

Виконана робота комунальним некомерційним підприємством ради «Городоцька районна стоматологічна поліклініка» Городоцької районної ради

За десять місяців 2019 року надано послуг 6863 пацієнтам пільгової категорії населення (вартість наданих послуг 2 млн.157 тис. грн.) та надано платних послуг 3980 пацієнтам (вартість наданих послуг 816,193 тис. грн.).

           Станом на 31.10.2019 року надано послуг з ортопедичної стоматології   учасники АТО –11 осіб ( в сумі 68,462 тис.грн.),  УБД - 7      осіб ( в сумі 20,3 тис. грн.). Бюджетом на 2019 рік затверджено кошти в сумі 3 млн.600 тис. грн., з яких за десять місяців 2019 року здійснило витрати на : предмети, матеріали, обладнання та інвентар (28,126 тис. грн.), медикаменти  (172,179 тис.грн.), оплату послуг (20,377 тис. грн.), медикаменти (технічні медичні засоби для інвалідів та дітей-інвалідів) : енергоносії: заплановано – 412,00  тис.грн., використано – 203,471 тис. грн. (49,9%), електроенергія: заплановано – 92,00 тис. грн., використано – 59,025 тис. грн. (64,2%), вода: заплановано – 20,00 тис. грн., використано – 7,914 тис. грн. (39,57%), природний газ: заплановано – 293,00 тис. грн., використано – 133,618 тис. грн. (45,6%), оплата інших енергоносіїв та інших ком. послуг: заплановано – 7,00 тис.грн., використано – 2,913 тис. грн. (41,6%).

 

ОСВІТА

 

           Станом на 27.11.2019 року в районі функціонує 36 закладів загальної середньої освіти , в тому числі: 9 - ЗНЗ І-ІІІ ступенів, 12 - ЗНЗ І-ІІ ступенів, 15 НВК.

           З 01.09.2019 року припинила діяльність Городоцька вечірня школа та Мильчицьку ЗОШ І-ІІІ ступенів реорганізовано в Мильчицьку ЗОШ І-ІІ ступенів. У 36 закладах навчається 6850 учнів. Середня наповнюваність у класах 17,56 учня. У 2 ЗЗСО навчається 308 учнів у другу зміну. Працює 18 груп продовженого дня. Кількість вчителів у закладах загальної середньої освіти – 918, середнє навантаження вчителя – 16,7 години.

           В районі працює 11 ДНЗ  та 14 НВК, які охоплюють 1375 дітей дошкільного віку. Середній показник охоплення дітей від  1  до 6 років становить 44,7 %, від 3,5  до  6 років – 76,9 %,  охоплення дітей дошкільною освітою зросла на 6,9 %. Усіма формами дошкільної освіти, в тому числі, приватними закладами м. Городка («Совеня», «Хатка-ведмежатка»), соціально - педагогічним патронатом охоплено 100 відсотків дітей  5-ти річного  віку.

2018-2019 навчальному році  у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 593 учасники із 36 шкіл району, 206 учнів стали переможцями та були  нагороджені грамотами відділу освіти та книжками під час проведення свята «Розумники – розумниці». 

            Переможцям   ІІІ  етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та переможцям конкурсу - захисту робіт ЛОМАН  виплачено стипендії у 2018-2019 навчальному році  у сумі 57600 грн. (25 учнів).

Переможцям Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт   ЛОЦЕНТУМ   у  2018-2019 навчальному році  виплачено   8,4 тис.грн. (2 учні).

Кращим учням ЗЗСО (відповідно до подання дирекції  школи  та Положення)  виплачено стипендії імені Героя Небесної Сотні,  АТО  у сумі   15,5 тис. грн. (21 учню).

           Переможців  1-4 класу нагороджено грамотами   відділу освіти під час проведення свята дитинства,  приуроченого  Міжнародному дню захисту дітей.

Створено базу для організації та обліку підвищення кваліфікації педагогічних працівників району.

У 2019 році курси підвищення кваліфікації проходили 270 педагогічних працівників, 430 з них завершили навчання і отримали свідоцтво.

Всі педагоги проходять курси за кредитно-модульною системою, а також є можливість проходити двотижневі курси.

            Безкоштовним харчуванням охоплено 947 учнів, що становить 13,8% від загальної кількості учнів. Вартість харчування на одну дитину в день в ЗЗСО району становить 15 грн. Послуги з надання харчування надають 6 ФОП. У районі працюють 29 шкільних їдалень та 7 буфетів.

            Відповідно до програми “Шкільний автобус” в районі працює 8 автобусів, які забезпечують 100% підвезення дітей та вчителів до шкіл та у зворотньому напрямку.    

            На фінансування освітньої галузі при затвердженні бюджету на 2019 рік було спрямовано 213 млн. 769 тис. грн., в тому числі : загальний фонд – 209 млн. 236 тис. грн. (освітня субвенція – 126 млн.215 тис. грн., районний бюджет – 83 млн. 021 тис. грн.), спеціальний фонд – 4 млн. 532 тис. грн. (батьківська плата – 3882,0 тис. грн., бюджет розвитку – 650,0 тис. грн.).

     Станом на 1.11.2019 р. згідно кошторису з урахуванням змін на освіту передбачено 267 млн. 894 тис. грн., в т.ч.: загальний фонд 238 млн.322 тис. грн., спеціальний фонд 29 млн. 572 тис. грн.

           Збільшення асигнувань досягнуто внаслідок спрямування залишку освітньої субвенції з державного бюджету, що склався станом на 01.01.2019 року в сумі 6 млн. 872 тис. грн., залишку субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій  - 4 млн. 060 тис. грн., залучення додаткових коштів з державного, обласного, міських, сільських бюджетів та коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень.

    Залишок освітньої субвенції, який склався станом на 01.01.2019 року було спрямовано на зміцнення матеріально-технічної бази ЗЗСО району, співфінансування субвенцій з державного бюджету для забезпечення якісної, сучасної та доступної освіти «Нова українська школа», з державного бюджету на підвищення  якості освіти, з обласного бюджету на оснащення ЗЗСО засобами навчання та обладнанням для кабінетів природничо-математичних предметів, з обласного бюджету на оснащення опорних ЗЗСО засобами навчання та обладнання, зокрема на: спорттовари – 429,5 тис. грн., шкільні меблі – 3623,0 тис. грн., комп’ютерна техніка – 1508,7 тис. грн., дидактичні матеріали – 100,1 тис. грн., оснащення кабінетів Захисту Вітчизни – 351,3 тис. грн., обладнання для опорних шкіл – 49,0 тис. грн., співфінансування на придбання 2-х шкільних автобусів – 810,0 тис. грн.

    Завдяки участі установ освіти у обласному конкурсі проектів місцевого розвитку  у Львівській області, у ЗЗСО та ЗДО району проведено капітальні ремонти та реконструкції на суму 6 млн. 814 тис. грн.

          Продовжується будівництво Суховільської ЗОШ, Братковицької ЗОШ, Дубаневицької ЗОШ

 

                   

ЗАХОДИ РОКУ

 

Цього року в Україні відбувались президентські і дострокові парламентські вибори. В цьому контексті варто сказати, що у нашому районі, окрузі виборчий процес, голосування проходили прозоро і демократично.

Активно була залучена районна рада до формування, обговорення, прийняття Перспективного плану розвитку району на 2019-2021 роки.

Городоцька районна рада 2019-ий рік на території Городоччини проголосила Роком Провідника ОУН Степана Бандери та Роком блаженного священномученика о.Омеляна Ковча. Відділи культури та освіти РДА підготували і провели ряд тематичних заходів. У рамках Року Бандери районна рада випустила тематичний календар на 2019-2020 роки. Він починається цитатою з вірша львівського поета Богдана Стельмаха: «О Господи! Ще раз нам дай Бандеру! – Він так потрібен – нині!.. молодий!». У друкованому виданні вдало підібрані світлини з минулого і теперішнього політичного життя Городоччини, важливі релігійні, політичні та державні свята. У календарі використано найбільш актуальні цитати з праць Степана Бандери. Календар надзвичайно зручний у користуванні. Він служить додатковим матеріалом для тих, хто цікавиться політичним життям як у районі, області, так і в Україні.

У школи, книгозбірні району передали книгу про С.Бандеру авторства нашого земляка М.Посівнича. З виходом і популяризацією цієї праці посприяв народний депутат України Я.Дубневич.

Розуміючи, що сьогодні підвищення рівня національно-культурного і духовного розвитку суспільства – це шлях для протистояння негативним викликам часу; це другий фронт у боротьбі з російською агресією, багато зусиль спрямовується на відродження національної пам’яті, відновлення і збереження історичної спадщини, культурних надбань, виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму, стимулювання духовного піднесення мешканців району. Левова частка важливих справ національно-патріотичного, культурно-просвітницького спрямування в районі проводились за активної фінансової та моральної підтримки Ярослава Дубневича та його Благодійного фонду.

Належне вшанування наших новітніх Героїв, загиблих на Майдані та в українсько-російській війні є справою честі для влади і суспільства. Троє наших земляків полягли у вирі Революції Гідності – це Іван Бльок, Володимир Топій, Володя Жеребний. Від початку війни на Сході держави, протягом шести хвиль часткової мобілізації, понад 250 краян у лавах ЗСУ, добровольчих батальйонів захищали цілісність України, дев’ятеро з них – не повернулись живими: Тарас Кулєба, Андрій Одуха, Віктор Земзерєв, Іван Сирватка, Михайло Самсон, Назарій Попадик, Іван Альберт і Богдан Яценко, Андрій Юрга; демобілізований житель Нового Села Василь Верешко загинув на полігоні. Першого липня 2016 р. в останню путь у Львові провели загиблого в зоні АТО бійця-добровольця Василя Сліпака, світової слави оперного співака, котрий залишивши Францію, де працював, поїхав воювати на Донбас. Родинні корені Василя Сліпака зі с. Мшана.

Імена наших новітніх борців стали символом боротьби і нової України. Їх вшановують у віршах, пам’ятних знаках. У травні 2019 р. з нагоди Дня Героїв в районі відбувся ініційований райрадою традиційний Автопробіг пам’яті до могил наших героїв, а в День Державного Прапора України 23 серпня пройшов велопробіг до місць поховань Героїв.

У 2019 р. виповнилося сто років з часу проведення Вовчухівської офензиви – наступальної воєнної операції Української Галицької Армії у лютому-березні 1919 р. під час українсько-польської війни. Цьогоріч на місці боїв біля с.Вовчухи, неподалік міжнародної траси «Львів-Шегині» було споруджено Меморіал Героям Вовчухівської наступальної операції. Районна рада була серед ініціаторів спорудження цього Меморіалу.

26 травня з нагоди Року Соборності у Городку було освячено меморіальну таблицю на фасаді будинку, де тривалий час проживали визначні релігійні і громадські діячі з роду Лисків-Цегельських.

Пам’ятною подією 2019 року став виступ юних футболістів Городоччини, вихованців тренера Богдана Бориса у Франції. Районна рада долучилась до цієї поїздки і організаційно, і виділивши кошти з бюджету. Безпосередньо у поїздці нашу молоду делегацію супроводжували помічник голови районної ради Ігор Саган, керуючий справами райради Іван Мєскало.

Городоцька районна рада підтримала позицію жителів Градівської, Дубаневицької, Вишнянської сільрад, які заявили про своє бажання при формуванні ОТГ увійти до складу Городоцької об’єднаної тергромади, а не Рудківської. З цього приводу районна рада прийняла звернення до керівництва держави, в якому наголосили на необхідності врахувати волю територіальних громад.

Сесія Городоцької районної ради підтримала програму забезпечення харчуванням у дитсадках. Від плати за харчування у закладах дошкільної освіти та дошкільних відділеннях навчально-виховних комплексів Городоцького району було звільнено батьків дітей-інвалідів, сиріт і позбавлених батьківського піклування, дітей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні, «чорнобильців»; дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

У районі продовжуємо гарні традиції співпраці зі сходом України, а саме – з Луганщиною. Так, у 2019 р. Городоцький районний музей, відділ культури та районний часопис «Народна думка» реалізовували заходи в рамках програми «Змінимо країну разом», яку започаткували голова Львівської обласної ради та голова Луганської ВЦА у 2016 році, підписавши відповідний меморандум про співпрацю. Також ми приймали в районі педагогів з Мілуватки (Луганська обл.). Ці заходи організовуються з метою поглиблення взаєморозуміння між різними частинами країни, задля виховання молоді на духовних, етнічних традиціях українського народу.

У 2019 р. велику увагу приділено питанням розвитку туристичного потенціалу Городоччини. У березні відбулась сьома регіональна науково-практична конференція «Історико-культурні пам’ятки Прикарпаття – важливі об’єкти в розвитку туризму», на якій протягом двох днів розглядалися проблеми і перспективи туристичної галузі району. Цей науковий захід високого рівня організували Городоцька районна рада, РДА спільно з Львівським інститутом економіки і туризму.

7-11 квітня голова районної ради представляв Городоччину на міжнародному заході – навчальному візиті представників самоврядних органів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської та Рівненської областей до Польщі, що був організований в межах програми «Польща-Білорусь-Україна» у співпраці з асоціацією «Єврорегіон Карпати-Україна».

Волонтерська допомога. У школах району організовувались благодійні ярмарки, учні шкіл відвідували поранених бійців АТО у львівському військовому госпіталі. Не стоїть осторонь волонтерських справ і районна рада. Цьогоріч заступник голови районної ради Богдан Слонівський, депутати районної ради Володимир Лещинський, Богдан Винарчик, Ігор Яскевич й інші їздили з гуманітарною місією на передову; працівниці райради неодноразово ліпили вареники, долучались до приготування інших смаколиків для наших захисників на передовій.

У травні в нашому районі було створено прийомну сім’ю, куди влаштували двох дітей – брата і сестру, позбавлених батьківського піклування. Всього на Городоччині є 8 прийомних сімей, де виховуються 12 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Є у нас один дитячий будинок сімейного типу (там 6 діток виховують).

1 жовтня при Городоцькому терцентрі запрацював Університет третього віку, де займаються краяни похилого віку.

Районна рада не стоїть осторонь питань розвитку спорту. Затверджено Програму розвитку фізичної культури та спорту в Городоцькому районі. Передбачили кошти на проведення районних спортивних заходів та участь в обласних спортивних заходах, зокрема, і на проведення Спартакіади серед трудових колективів та органів місцевого самоврядування, на фінансову підтримку футбольних команд району, що виступають на обласній першості тощо. Також наш район послідовно працює в напрямку встановлення дитячих ігрових майданчиків і майданчиків з тренажерним обладнанням. У вересні 2019 р. біля НВК № 3 відкрили спортивний майданчик зі штучним покриттям (третій за ліком у місті), а будівництво ще одного такого майданчика, який розташований біля Городоцької ЗОШ № 3 імені І.Бльока, завершено наприкінці року.  

         Відповідно до рішення президії в 2019 році нагороджено 10 чоловік Відзнакою «За заслуги перед Городоччиною» - військовослужбовця Збройних сил України Олега Войтіва, директора Підзвіринецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Миколу Дзяного, футболіста збірної Україн (нашого земляка) Романа Яремчука, депутата Львівської обласної ради Володимира Ременяка, головного редактора газети «Народна думка» Романа Смілку, громадського діяча та краєзнавця Любомира Світенка, ветерана освіти, краєзнавця, громадського діяча Любомира Бобака, історика, активного громадського діяча Миколу Посівнича,  мецената, приватного підприємця Михайла Макара, о.Всеволода.

    

    

           

Пріоритетами у діяльності районної ради у 2020 році вважаю:

 

- продовження діяльності районної ради, спрямованої на підвищення ефективності місцевого самоврядування, створення умов для збалансованого розвитку сіл району;

– розширення взаємодії з громадськістю для узгодження позицій і визначення ефективних шляхів суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку району;

-забезпечення прозорості й відкритості у діяльності, ефективної взаємодії із засобами масової інформації;

- посилення контролю за виконанням ухвалених рішень районної ради та наданих законами України повноважень;

- наповнення бюджету району. А це може бути тільки через розвиток власної промисловості, через підтримку малого і середнього бізнесу, детінізацію заробітних плат, проведення реальної інвентаризації земель, приведення до відповідальності тих, хто порушує земельне законодавство. Податок на доходи фізичних осіб потрібно платити не за місцем реєстрації підприємства, а за місцем його знаходження;

-  моніторинг виконання та фінансування усіх чинних районних програм з метою запровадження комплексного підходу до вирішення проблемних питань у різних галузях;

- продовження роботи із впровадження енергозберігаючих технологій у закладах соціальної сфери  району;

- роботу депутатського корпусу направити на сприяння виконання завдань згідно  з концепцією соціально-економічного розвитку району.

       Мені сьогодні приємно відмітити, що між виконавчим апаратом районної ради, постійними депутатськими комісіями, районною державною адміністрацією, органами самоврядування на місцях, депутатами Верховної і обласної ради є взаєморозуміння та співпраця.

        Звітуючи про діяльність районної ради, я водночас  хочу подякувати громаді, депутатам, сільським головам, установам і організаціям, всім тим, хто приклав своїх зусиль для забезпечення  злагодженої роботи районної ради,підвищуючи тим самим  авторитет органів місцевого самоврядування. Всім тим, хто допомагав у роботі.

        Переконаний, що районна рада за  чотири роки своєї роботи вже довела свою дієздатність, компетентність та професіоналізм і надалі буде відкритою для пропозицій щодо вирішення питань, які віднесені до її компетенції та готова до співпраці з усіма гілками влади, громадськими організаціями і окремими громадянами з питань розвитку Городоцького району.

        Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо територіальних громад району, бажаю, щоб справи кожного зміцнювали впевненість людей у нашій відповідальності за стан справ у районі, щастя, миру, родинного затишку та міцного здоров'я.

 

Дякую за увагу!