Звернення депутатів Городоцької районної ради

Звернення депутатів Городоцької районної ради Львівської області до голови Верховної Ради України Д.Разумкова, Прем’єр-міністра України О.Гончарука, голови Львівської обласної ради О.Ганущина та голови Львівської обласної державної адміністрації М.Мальського  про доцільність об’єднання громад Вишнянської, Градівської, Дубаневицької сільських рад Городоцького району Львівської області з майбутньою Городоцькою ОТГ Львівської області.

Городоцька районна рада Львівської області, яка представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селища, міст району, як і більшість мешканців Городоччини глибоко стурбована пропозицією міжвідомчої обласної робочої групи щодо приєднання сіл Вишня, Градівка та Дубаневичі Городоцького району до Рудківської ОТГ Самбірського району. Перспективи такого приєднання вже зараз викликають масове невдоволення населення і неминуче призведуть до зростання соціальної напруги серед мешканців району.

Громади району чітко усвідомлюють, що подальший успішний розвиток України залежить від якості проведених реформ, в тому числі й адміністративно-територіальної.  Проте, на наше переконання, така реформа повинна проводитись на основі всебічних, економічно обгрунтованих розрахунків, з урахуванням історичних, ментальних, соціальних та культурних чинників.

25 жовтня 2016 року на засіданні сесії Львівської обласної ради депутати схвалили проєкт Перспективного плану спроможних територіальних громад Львівщини в частині Городоцького району. Згідно цього плану у Городоцькому районі передбачалося створення трьох територіальних громад: Городоцької,  Комарнівської міських та Великолюбінської селищної громад. У серпні 2019 року міжвідомчою обласною робочою групою внесені зміни до Перспективного плану територій громад Львівської області. Згідно з цим зміненим проєктом Вишнянська, Дубаневицька, Градівська сільські ради мали б увійти до складу Рудківської ОТГ Самбірського району, але робочою групою не враховані побажання громад даних сіл.

На громадських слуханнях, які проходили у червні 2015 року, пізніше повторно у серпні 2018 року та вересні 2019 року громади сільських рад виявили своє бажання об’єднатися з територіальною громадою м. Городка, так, як інфраструктура об’єднаної громади відповідає особливостям розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

Громади сіл Вишня, Градівка, Дубаневичі Городоцького району завжди були об’єднані спільними інтересами, проблемами, соціальною взаємодією, економічними, історичними та культурними чинниками.  Тому справедливою виглядає перспектива їх входження в межі однієї адміністративної одиниці – Городоцької міської об’єднаної територіальної громади.

Городоцький район та його адміністративний центр - м. Городок – мають зручне географічне розташування, належне транспортне сполучення як із осередками регіону, так і з обласним центром м. Львовом, а також із західним кордоном України.

Городоцький район сьогодні займає провідні місця в Львівській області за показниками соціально-економічного та культурного розвитку. Мережа і штати установ, що фінансуються з місцевого бюджету є одним з найбільш оптимальних на Львівщині, що дає можливість якісно надавати послуги населенню і ефективно використовувати бюджетні кошти.

Місто Городок має  розвинуту інфраструктуру та ефективну економічну спроможність. Беручи до уваги ці показники, громади сіл Вишнянської, Градівської та Дубаневицької сільських рад ухвалили рішення про таке об’єднання, оскільки в новоутвореній ОТГ зросте якість та доступність до соціальних послуг.

Враховуючи вищенаведене, ми, депутати Городоцької районної ради, підтримуємо рішення громад Вишнянської, Градівської та Дубаневицької сільських рад Городоцького району Львівської області щодо входження до складу новоутвореної Городоцької ОТГ Львівської області. Вважаємо, таке рішення буде виправданим і враховуватиме всі соціально-економічні та історичні чинники.

Прийнято на XXIX сесії Городоцької районної ради

Львівської області VII скликання 10.10.2019 року