ДЕЛЕГАЦІЯ З ГОРОДОЧЧИНИ ВШАНУВАЛА ПАМ’ЯТЬ СІЧОВИКІВ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ

У неділю, 17 березня, на межі Львівської та Закарпатської областей, у с. Климець Сколівського району, - на Верецькому перевалі - відбулися заходи з нагоди вшанування пам’яті січовиків Карпатської України.

Представники влади та громадськість поклали квіти до меморіалу січовиків Карпатської України. Опісля, відбулось скорботне віче.

На меморіальному кладовищі Січовиків Карпатської України вже спочиває 22 Героя. 15 жовтня 2017 року там урочисто відкрили Меморіальний комплекс полеглим січовикам.
1939 році на землях Закарпаття Августином Волошином було проголошено Українську незалежну державу. Військовим органом Карпатської України була мілітарна організація "Карпатська Січ".
Всередині березня 1939 року, Угорщина продовжила окупацію Закарпаття. Найбільша битва розгорнулась 15 березня на Красному полі – рівнині, що лежала на правому березі Тиси поблизу Хуста. В цьому бою загинуло близько 230 січовиків.
Як свідчать дослідження, частину захоплених в полон січовиків – вихідців з Галичини, угорці передали полякам. 17 березня 1939 року полонених колонами по 70-80 осіб привели на Верецький перевал. Наступного ранку, групами по 10-20 осіб, їх вели вздовж лінії кордону ліворуч і праворуч на півтора-два кілометри та розстрілювали в різних місцях.
Загальна кількість січовиків, розстріляних на Верецькому перевалі, могла становити від 500 до 600 осіб.

За інформацією "Народної думки".