Пам'ять автора музики Гімну України отця Михайла Вербицького вшанували у Млинах

У суботу, 2 березня, делегація Городоцького району взяла участь в заходах з нагоди відзначення 204 - ої річниці від дня народження автор музики державного гімну України "Ще не вмерла Україна" - о.Михайла Вербицького, що проходили в с. Млини Підкарпатського воєводства, Республіки Польща. Розпочалися урочистості  зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець. Опісля, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва.

Вшанувати пам’ять та покласти квіти до могили видатного українця зібралося більше тисячі людей зі Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та Прикарпатського воєводства. Присутні спільно виконали Державний Гімн України та «Боже, великий, єдиний…» На завершення заходу відбулось віче.
Довідково:Отець Михайло Вербицький – видатний композитор, громадський діяч, автор гімну України "Ще не вмерла Україна" – народився 4 березня 1815 року у селі Явірник-Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком.
У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло.Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині сорокових років він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України.Складні життєві обставини відтягнули Вербицького від висвячення на священика і щойно 1850 року він отримує ієрейські свячення. Кілька років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 року він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці.