Податкова знижка: що вона дає і як її отримати

Зі слів очільника Львівської юстиції Тараса Греня, багато українців, сплачуючи кошти за навчання і не підозрюють про те, що можуть скористатись податковою знижкою на навчання.

Що це таке? Податкова знижка-сума, на яку дозволено зменшити розмір податку на доходи фізичних осіб, сплаченого особою на оплату нею послуг навчання.

ПАМ`ЯТКА: НЕ ВРАХОВУЮТЬСЯ витрати на військову кафедру та інші курси в закладах освіти; НЕ ВКЛЮЧАЮТЬСЯ в податкову знижку витрати на навчання за кордоном.

Особами, які мають право на податкову знижку є: громадяни України, які сплачують навчання в закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена його сім`ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені).

Які документи потрібні для отримання податкової знижки?

·        Копія паспорта;

·        Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера (крім фізичних осіб- які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

·        Довідка про доходи за номером №3;

·        Копія договору з закладом освіти;

·        Копії квитанцій (чеків, платжних доручень) про оплату навчання;

·        Оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);

·        Податкова декларація про майновий стан та доходи;

·        Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування

Які кроки необхідно зробити для отримання податкової знижки на навчання:

·        Оплатіть навчання та збережіть квитанцію про оплату для податкової;

·        Отримайте від роботодавця довідку про доходи;

·        До 31 грудня поточного року заповніть податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;

·        Подайте документи на отримання знижки в ДФС за місцем реєстрації та отримайте податкову знижку!