На Городоччині розпочали відзначення 100-річчя проголошення ЗУНР

У середу, 31 жовтня, в м.Городку, з нагоди 100-ліття проголошення Західноукраїнської Народної Республіки було відкрито меморіальну дошку на будівлі Городоцького суду, де у 1918 році діяли органи державної влади під керівництвом комісара Городоцького повіту Лонгина Озаркевича. Місцеві священнослужителі провели молебень та здійснили посвяту памятного знаку. "Історія вчить, що єдиний шлях до перемоги - це єдність народу, єдність помислів, єдність переконань, єдність дій, єдність української нації довкола ідеї державотворення", - зазначив у своїй промові народний депутат Ярослав Дубневич. На завершення присутні на заході небайдужі краяни спільно виконали пісню "Ой у лузі червона калина".  Участь у відкритті меморіальної дошки взяли: голова районнної ради Володимир Більовський, голова РДА Володимир Ременяк, депутат Львівської обласної ради Володимир Саган, міський голова Роман Кущак та патріотична громадськість міста.

Опісля відкриття дошки в Народному домі м.Городка відбулась урочиста академія під назвою «А ми тую червону калину підіймемо», яку підготували освітяни району.
З історичною довідкою про ЗУНР та її значення для становлення незалежності України виступили голова районної ради Володимир Більовський та голова райдержадміністрації Володимир Ременяк. «Тоді, в далекому 1918 році, це була рішуча спроба нашого народу створити на етнічних українських землях колишньої Австро-Угорської імперії власну вільну державу. ЗУНР проіснувала зовсім недовго, але навіть за такий короткий термін зуміла підняти національний дух українства та зробити істотний поштовх на шляху до майбутньої незалежності. Тож вітаючи Вас, шановні краяни, з цим значимим національним святом бажаю Вам гордості за нашу націю, бути гідними творцями життя у своїх сім‘ях, громаді, державі. Хай єдність, взаєморозуміння і бажання робити якнайбільше добрих справ стануть для кожного з нас добровільним обов‘язком та запорукою процвітання Батьківщини», - зазначив Володимир Більовський.