Перевірити стан облікової справи можна на сайті Пенсійного фонду

 Виплата заробітної плати в "конвертах" позбавляє громадян права на достойну пенсійну виплату при досягненні пенсійного віку. Відповідно до законодавства, розмір пенсії залежить від страхового стажу та заробітку працівника, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду.

Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержувати зароблену пенсію за віком, по інвалідності чи у зв'язку з втратою годувальника.

Крім страхового стажу одним з основних чинників при визначенні розміру пенсій є величина заробітку, з якого сплачено страхові внески. Слід зауважити, що за однакової тривалості страхового стажу, в особи, в якої вищий показник заробітної плати, розмір пенсії буде значно більший. 

На сьогоднішній день автоматизована система Пенсійного фонду України надає можливість кожному працюючому особисто одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу.

Перевірити стан облікової чи пенсійної справи та пересвідчитись щодо відображених в них даних можна через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України  або скориставшись послугою СМС-інформування. Для того, щоб стати користувачем цих сервісів, потрібно здійснити просту процедуру реєстрації – звернувшись до фахівців органів Пенсійного фонду або ж зробити це самостійно на веб-порталі за допомогою електронного цифрового підпису.

Керівників підприємств, установ, організацій та підприємців закликають не допускати випадків виплати заробітної плати "у конверті", а також її виплати  в розмірах нижче мінімально встановленої законодавством.

ЛОДА