У Львові презентували книгу Романа Горака присвячену Квітці Цісик

Сьогодні, 21 вересня, голова районної ради Володимир Більовський взяв участь у презентації книги Романа Горака " Журавлі відлетілі. Есеї про Квітку Цісик та її рід". Презентація книги відбулась на двадцять п'ятому  книжковому форумі у Львові.

"Коли загорівся ліс і, рятуючи життя, птахи вимушені були покинути його, то летіли вони до води й несли відти в своїх маленьких дзьобиках краплі й кидали їх у вогонь. Їм казали: для чого це робите? Пожежу не загасите і самі загинете. Нехай так, але не носити воду і не допомагати гасити вогень ми не можемо, – відповідали ті". У новій книжці львівського письменника Романа Горака – розповідь про одну з тих пташок, яка своїм голосом лікувала всіх зболених і стужених за втраченою Батьківщиною. Тих, хто відлетів журавлиним ключем на чужину і вже не зміг повернутись, і тих, хто залишився вдома... Її ім’я – Квітка Цісик, яка вже стала легендою України. Про неї та про її рід ця книжка.
Квітослава. Кейсі. Квітка. Американська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень. Вона всього лише раз побувала на історичній батьківщині, у 1983. Проте тут про неї ніхто не знав. Цісик могла б стати скрипалькою, але любов до співу пересилила батьківські надії на виконавську кар'єру доньки. Вступила до консерваторії, відмовившись від скрипки, вибрала вокал, мріючи про кар'єру оперної співачки. Її голос був дуже схожий на голос скрипки. Це рідкісне колоратурне сопрано - найвищий і дуже рідкісний жіночий голос. Феноменально талановита. Либонь, українське коріння міцно проросло і причаїлося у її витонченій душі". Саме про цю дивовижну жінку написав свою нову книгу письменник Роман Горак. Варто додати, що цей рік є ювілейним для Квітки. Якби не страшна хвороба, яка забрала її 20 років тому, жінці виповнилося б 65.

Довідка:
Роман Дмитрович Горак народився 17 січня 1942 року в м. Городку, Львівської області,  — письменник, прозаїк, дослідник творчості Івана Франка, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка у 1993—2017 рр. Заслужений працівник культури України. Кандидат хімічних наук, професор.