Заходи з нагоди Року української мови на Городоччині

Результат пошуку зображень за запитом "рік мови. фото"

14 лютого районна рада рішенням №452 проголосила 2018-ий Роком української мови на Городоччині.

У райвідділі освіти поінформували, що згадане рішення сесії Городоцької райради виконують у всіх навчальних закладах району, де особливо увагу приділяють дотриманню єдиного україномовного режиму в діловодстві, дидактичних матеріалах та оформленні приміщень. Навесні в закладах освіти вже відбувались численні заходи, приурочені Міжнародному дню рідної мови (21 лютого), Шевченківським дням (березень, травень). Поміж цих заходів був і щорічний конкурс на кращого читця, знавця творів Тараса Шевченка та авторський твір про поета (22 травня).

У планах освітян: проведення тренінгів з культури мовлення в установах району; впорядкування творчих робіт районного учнівського літературно-мистецького об’єднання «Джерельце» та педагогів краю; забезпечення відвідування школярами театрів і літературних музеїв, зокрема, восени буде екскурсія в музей Івана Франка у Львові. Сприяють наші педагоги поглибленню творчих зв’язків закладів освіти району із вчительством Сходу країни: у вересні передбачається просвітницький рейд на Луганщину з презентацією творчості письменника Івана Низового. А в листопаді буде зустріч педагогів району з мовознавцем Олександром Авраменком. Один з епохальних задумів освітян на цей рік – постановка вистави за мотивами роману Василя Шкляра «Троща». Роботу над художнім втіленням цієї потужної ідеї вже розпочато, тож на початку 2019 року відбудеться очікувана прем’єра вистави. У жовтні освітяни запросять краян на районну науково-педагогічну конференцію до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського. З нагоди Року української мови, у часописах «Народна думка» та «Освітянські обрії Городоччини», починаючи вже з чергових номерів, з’явиться рубрика «Культура мовлення», яку вестимуть вчителі української мови і літератури. Створять наші освітяни відеосюжети, в яких поезію про мову читатимуть виконавці різних вікових категорій, ці відеоматеріали розмістять у соцмережах і на місцевих сайтах. Впродовж року, а також у межах відзначення Дня української писемності та мови (9 листопада), у навчальних закладах району проводитимуть вікторини, зустрічі з письменниками, конкурси. Освітянська родина масштабно долучиться до Радіодиктанту національної єдності. Окрім цього буде забезпечено проведення Міжнародного конкурсу на кращого знавця української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка; щорічних літературних конкурсів «Об’єднаймося ж, брати мої», «Весняний легіт», імені Катрі Гриневичевої.

А ось які заходи з нагоди Року української мови запланував райвідділ культури: 11 листопада у Народних домах сіл Братковичі, Березець, Вовчухи, Бучали, Грімно, Дубаневичі, Градівка, Керниця, Кліцко, Мавковичі, Монастирець, Переможне, Повітно, Угри, Суховоля відбудеться музично-пісенна програма «Народно-пісенні скарби України». Цього ж дня Народні доми сіл Артищів, Бартатів, Галичани, Годвишня, Долиняни, Заверещиця, Зелений Гай, Зушичі, Лісновичі, Лівчиці, Мости, Нове Село, Підзвіринець, Побережне, Путятичі, Татаринів, Тулиголови, Тучапи, Черляни, Шоломиничі, Черлянське Передмістя представлять глядацькій публіці літературну композицію «Променій, рідна мово!» 11 листопада під егідою відділу культури РДА пройде конкурс читців «Любіть Україну і мову її солов'їну», а 9 листопада: гра-подорож «Мовний дивограй», інтелектуальний спринт «Мужній, прекрасна наша мово», мовний турнір «Мова моя – це душі джерело» й ряд інших тематичних заходів для молоді і дорослих. На 13.11.2018 наші діячі сфери культури готують урок рідної мови «Мова – духовна святиня народу». Планують у листопаді провести книжкову виставку «О рідна мовонько, о мово! В тобі від Бога кожне слово». 25 листопада відбудеться концерт-лекція про творчість західноукраїнських композиторів «Чом, чом, чом, земле моя...».

За матеріалами "Народної думки".