В Україні стартував пілотний проект «Пакунок малюка»

Завдяки проекту з 1 вересня при народженні дитини кожній родині під час виписки немовляти з пологового будинку надаватимуть одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» - набір необхідних речей для новонародженої дитини. Вартість допомоги сягатиме 5 тисяч гривень.

Фінансування таких видатків здійснюється за кошти субвенції з державного бюджету на виплату окремих видів державної соціальної допомоги. Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА за попередніми розрахунками з державного бюджету на цю мету область очікує 34,3 млн. гривень.

Отримання «пакунку малюка» не впливатиме на розмір допомоги при народженні дитини і вартість допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надається відповідно до законодавства.

У "пакунку малюка" будуть пелюшки, підгузки, олійки, присипки, навіть іграшки і спеціальний матрац, бо в деяких випадках ці бебі-бокси можна використовувати як люльку для дитини, як це роблять в інших країнах.

Що цікаво, перші такі пакунки почали надсилати у Фінляндії. Це було ще 1938 року! Цьогоріч фінському бебі-боксу виповнюється 80 років. Вміст коробки змінюють, враховуючи поради й критику батьків.