День поля на Городоччині

 26 липня, у селі Стоділки Городоцького району під час семінару аграрним господарствам презентували практичні технології вирощування соняшника в області.

Як зазначила заступник начальника управління - начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури та земельних відносин Львівської ОДА Тетяна Борушок, в області  на понад  30 тис гектарах землі вирощують соняшники, найбільш сприятливі райони – Городоцький, Буський, Мостиський, Золочівський.

“Вирощувати соняшник в області розпочали ще у 2008 році, тоді площа становила 130 гектарів, але зміна клімату посприяла і у 2014 році збільшили площу до 15 тис гектарів. На сьогодні ми маємо більше 34 тисячі гектарів землі, на яких вирощують ці культури. Львівщина експортує соняшник у Європу, країни Прибалтики і приємно, що в області є переробні підприємства, які можуть на місці підписати договір поставки і збувати свою продукцію на переробні підприємства, а ті вже дають на експорт олію, тобто кінцевий продукт. Так, “Оліяр” експортує продукцію і у Туреччину, Канаду, США, Литву, Латвію, Польщу. Загалом в області є понад десять господарств, які вирощують соняшники”, - зазначила Тетяна Борушок.

За словами агрономів, щоб отримати хороший врожай при вирощуванні соняшника важливо дбати про живлення грунту та обирати правильні сівозмінні попередники такі як кукурудза, ячмінь, пшениця.

“При вирощуванні соняшника потрібно обирати правильні сівозмінні попередники, наприклад озиму пшеницю, ячмінь, кукурудзу. Для посіву ми вибираємо високоврожайні гібриди, щоб вони були стійкі до хвороб і давали стабільний врожай. Також важливий обробіток грунту, до кожного поля є хімічна карта,  ми вносимо мінеральні добрива, так як соняшник є калієлюбною рослиною, то вносимо калій, а також не зловживаємо азотом. Торік врожайність нашого підприємства становила майже 30 тис тонн соняшника з площі 9 тисяч гектарів”, - розповів головний агроном ТОВ “Захід-Агро МХП” Андрій Курилас.

Під час семінару присутнім також розповіли про методи боротьби із шкідливими організмами при вирощуванні соняшнику.

Заначимо, торік на Львівщині зібрали понад 70 тис тон соняшнику.