Вшанували українських патріотів, замордованих у Городоцькій тюрмі

Сьогодні, 15 червня, відповідно до рішення сесії Городоцької районної ради №453, з нагоди  вшанування українських патріотів, замордованих у Городоцькій тюрмі в червні 1941 року, біля адмінбудівлі райради відбулось урочисте підняття прапора національно-визвольної боротьби українського народу.  Підійняли червоно-чорний прапор родич одного із загиблих вязнів Городоцької тюрми - Мар’ян Сарабай та онук коваля, який звільнив декількох ув’язнених – Юрій Кальмук. Опісля біля пам'ятної дошки встановленої поруч із будівлею районної ради відбулось віче. Розпочав віче голова товариства «Меморіал» ім. В. Стуса - Роман Смілка, котрий розповів присутнім  про чотирьох закатованих краян – студента-городківчанина - Євстахія Мельника, кооператора із с.Мавковичі - Михайла Марутяка, мешканця с.Поріччя Любінське - Петра Козака та селянина Кравця із с.Завидовичі. Присутні отець-декан Степан Целень та отець Михайло Греділь провели спільний молебень.  Спогадами про своїх родичів поділились Мар’ян Сарабай та Юрій Кальмук, звернувся до присутніх голова Городоцької РО «Просвіта» Іван Бучківський, а член ГО "Галицька Січ" Іван Данилевич зачитав пам’ятний вірш присвячений невинно убієнним краянам. В кінці заходу голова районної ради Володимир Більовський, голова РДА Володимир Ременяк та секретар міської ради ЮліяВіткова поклали квіти до меморіальної дошки. Присутні на заході працівники апарату районної ради, працівники структурних підрозділів РДА, ГО «Апостольська Чота» та жителі м.Городка вшанували пам’ять жертв хвилиною мовчання.