Про збереження ліній електропередач

 Настав період весняно-польових робіт. В цей час проводяться роботи по приведенню в порядок дачних та присадибних ділянок, спалювання залишків стерні, соломи, очерету, вирубування дерев та кущів під повітряними лініями електропередач (ПЛ), що приводить до автоматичного вимкнення магістральних ліній електропередачі і порушення електропостачання цілого регіону. Крім цього почастішали випадки пошкодження та розкрадання енергетичного майна.

З метою забезпечення надійного енергопостачання нашого регіону звертаємось до населення про недопущення пошкодження та розкрадання державного майна, порушення "Правил охорони електричних мереж" за рахунок недотримання охоронних зон визначених для діючих ПЛ.

Львівський РЕЦ нагадує, що згідно до вимог "Правил охорони електричних мереж", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 року №209, охоронна зона ПЛ встановлюється уздовж повітряних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки і повітряного простору обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів і в залежності від класу напруги віддаль від крайнього проводу становить:

25 м - для ПЛ 220 кВ;  30 м - для ПЛ 330 кВ ; 40 м - для ПЛ 750 кВ

В охоронних зонах повітряних ліній електропередачі з метою їх захисту і захисту населення від нещасних випадків категорично забороняється:

розпалювати вогнища (спалювання соломи, стерні, хмизу та інших матеріалів);

-  влаштовувати звалища;

будувати житлові, громадські, дачні, інші будівлі нежилого або промислового призначення;

-  насаджувати дерева, високорослі кущі;

-  накидати на струмопровідні частини об'єктів електромереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній, демонтувати їх елементи;

-  проводити без дозволу вирубування дерев на границі просік ПЛ;

-  складати дрова, корма, скиртувати солому та зберігати інші матеріали;

-   запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв.

З метою недопущення нещасних випадків з населенням та запобіганню відключення ліній електропередач Львівський РЕЦ звертається до населення області, керівників сільськогосподарських підприємств, голів сільських рад, районних керівників лісового господарства, районних керівників МИС, МВС і управлінь сільського господарства, забудовників та землекористувачів дотримуватись "Правил охорони електричних мереж" і не допускати вищезгаданих порушень.

 

При виявленні будь-яких дефектів на ПЛ в ніякому разі не підходити до опор та проводів ближче 8 метрів - пам'ятайте: вони завжди знаходяться під напругою. Про всі виявлені дефекти та порушення на ПЛ просимо повідомляти за телефоном (032) 256-31-46; (050) 467-53-34.