Львівська ОДА провела аудит діяльності КП "Городоцьке ВКГ"

 Сектор внутрішнього аудиту апарату Львівської облдержадміністрації провів позаплановий внутрішній фінансовий аудит та аудит відповідності за темою: «Оцінка діяльності підприємства щодо дотримання актів законодавства, законності та достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності при формуванні тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» у комунальному підприємстві «Городоцьке водопровідно-каналізаційне господарство»  за період з 01 січня 2017 року по 28 лютого 2018 року.

Впродовж 2017 року КП «Городоцьке ВКГ» надавало послуги з централізованого водопостачання та водовідведення за тарифами, встановленими рішенням виконавчого комітету Городоцької міської ради від 13.11.2014 № 300 «Про затвердження тарифів на послуги водопостачання.

Проведеним аналізом встановлено, що діючі у 2017 році тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення були збитковими. Окупність тарифів на централізоване водопостачання за 2017 рік склала 84,9 %, на централізоване водовідведення 80,3 %.

Основною причиною збитковості тарифів є понаднормативні втрати питної води, що виникли, зокрема, через тривалий термін експлуатації водопровідних мереж – понад 46,2 роки,  зношеність водогонів на 80 %, значну аварійність внаслідок різкого підвищення тиску, що зумовлює виникнення скритих витоків води через стики і стінки трубопроводів, а також несанкціонованого (необлікованого) відбору води абонентами за рахунок крадіжок. По КП «Городоцьке ВКГ» за 2017 рік вони склали 151,8 тис. м. куб або 15,7 % від кількості поданої води, за умови реалізації яких підприємство мало б можливість додатково отримати доходів на загальну суму 1 841,3 тис. гривень.

Планові тарифи на 2018 рік затверджені рішенням виконавчого комітету Городоцької міської ради від 25.01.2018 № 6 «Про встановлення тарифів на послуги, які надаються КП «Городоцьке ВКГ» з централізованого водопостачання і водовідведення та послуг з централізованого водопостачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) та, відповідно,  становлять:

- для мешканців будинків, що перебувають у приватній власності, суб’єктів господарювання, які отримують послугу безпосередньо з мереж централізованого водопостачання – 11,74 грн/м³ без ПДВ (зросли на 0,66 грн/м³  або 5,95%),  з централізованого водопостачання - 12,80 грн/м³ без ПДВ (зросли на 0,88 грн/м³ або 7,38%);

- для мешканців багатоквартирних будинків на послуги з централізованого постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) –       12,46 грн/м³ без ПДВ (зросли на  0,65 грн/м³ або 5,50 %), з централізованого водовідведення – 13,23 грн/м³ без ПДВ (зросли на 0,56 грн/м³ або 4,41 %).

За наслідками аудиту рекомендовано  КП «Городоцьке ВКГ»  привести тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення у відповідність до вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869, привести  тарифи на комунальні послуги до економічно обгрунтованого рівня та подати на розгляд органів місцевого самоврядування.

Львівська ОДА