Звернення голови районної ради Володимира Більовського з нагоди Шевченківських днів

Шановні краяни! На початку весняної пори ми вшановуємо Великого Кобзаря, світоча українського народу Тараса Шевченка. 9 березня минає 204-а річниця від його дня народження, а 10 березня – 157-і роковини смерті. Ці дві дати – світла і трагічна – в уяві кожного українця переплітаються у вінок синівської любові до духовного батька, людини-велета, яка все життя віддала служінню своєму народові, його захисту й возвеличенню. Чудово сказав про значення Тараса Шевченка і його безсмертної творчої спадщини Іван Франко: «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі і вільні шляхи професорам та книжним ученим». І це справді так, оскільки у своїй творчості Тарас Григорович яскраво відобразив волелюбні думки і настрої свого народу. Саме тому його висока пристрасна поезія знайшла живий відгук у серцях людей, а його безсмертний «Кобзар» присутній у домівках всіх українців. Нехай святе Шевченкове ім’я надалі об’єднує нас усіх, незалежно від поглядів та переконань, задля щасливого майбутнього рідного народу.

З повагою,
голова районної ради                                                                        Володимир Більовський