Журі одноголосним рішенням визначило кращий проект пам’ятника Героям

У четвер, 8 лютого, було визначено кращу проектну пропозицію пам’ятника Героям Городоччини різних епох «Наша пам’ять – наші Герої». Переможцем конкурсу, згідно одностайного вердикту присутніх членів журі, стала робота львівського скульптора Богдана Якиміва та його колеги Віктора Тишкевича з Херсона; обоє є випускниками Київської Академії мистецтв.
Обраний проект монумента Героям Городоччини – це бронзова скульптура на гранітному п’єдесталі. Пам’ятник – тристоронній, що, як йдеться у пояснювальній записці, символізує три періоди новітньої української історії: початок минулого століття – утворення ЗУНР та УНР, боротьбу УПА, наш час, війну на Сході країни. Три янголи є уособленням вищої сили, яка, за задумом митців, втілює святість української справи, береже нашу Батьківщину. Три епохи – три постаті, а увінчує фігури силует Тризуба, утвореного піднятими крилами янголів. Міць і мужність постають в цих образах. Пластика скульптури містить лаконічні й водночас романтичні рішення, де переважає виразність силуету та увага до деталей. Запропонований монумент, що відзначила більшість членів конкурсного журі, органічно вписується в ансамбль місця. А постане пам’ятник (його загальна висота – майже 6 метрів, з котрих понад три – це п’єдестал зі світлого каменю) на майдані Гайдамаків райцентру, на площі біля двох столітніх дубів. Це місце затверджене сесією міської ради, а перед цим обговорене з громадою та погоджене рідними і близькими Героїв Небесної Сотні, АТО, сподвижників попередніх епох, громадськими організаціями району.

Зазначимо, що виставка конкурсних проектів буде відкритою для відвідувачів протягом наступних двох тижнів.