Інформація щодо діяльності Городоцького ВП Яворівського ВП ГУНП у Львівській області

 Загальні дані про підрозділ - Городоцьке ВП входить до складу Яворівського ВП ГУНП у Львівській області Кількість особового складу - 79 , з них вакансії – 4Слідчий підрозділ – 9, вакансії - 1; Сектор кримінальної поліції (карний розшук) - 9, вакансії -1Сектори реагування -36 (вакансії 2); Сектор превенції – 12 Кількість автомобілів – 12 (ВАЗ 21099 у неробочому стані). 
Стан боротьби із злочинністю на території  Городоцького району з 01.01.2017 року до 31.10.2017 року

 В Єдиному обліку Городоцького ВП зареєстровано та опрацьовано 4962 заяв та повідомлень, з них:

за 4024 проведено перевірки та прийняті рішення відповідно до Закону України «Про звернення громадян»;

889 з ознаками кримінального правопорушення, які внесено в ЄРДР, однак за частиною із них (315) прийнято рішення про закриття кримінальних проваджень через відсутність події або складу злочину. На обліку залишається 574 кримінальне правопорушення, однак слід зазначити, що частина з них також буде знята з обліку у зв’язку з відсутністю події кримінального правопорушення, однак таке рішення може бути прийнято лише в результаті розслідування. У порівнянні з минулим роком (526) кількість правопорушень збільшилась на 48.

Таким чином загальний рівень злочинності за цей період становить 8,26 кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення в місяць при аналогічному показнику по області – 10,5 злочинів на 10 тисяч населення.

Всього розкрито 269 кримінальних правопорушень, з них 243 з зареєстрованих у звітному періоді. За вищевказаний період повідомлено про підозру 114 особам, відносно яких були застосовані наступні запобіжні заходи: 5- тримання під  вартою,  8 – домашній арешт, 2– особисте зобов’язання. На час звітного періоду є 3- зупинених за п.2 ч.1 ст. 280 КПК України кримінальних проваджень.

Розкриття за поточний рік складає 42% при середньо обласному показнику 35,1%.

Впродовж звітного періоду було закінчено досудове розслідування по 679 кримінальних провадженнях:

      Скеровано в суд з обвинувальним актом - 157;

      Скеровано в суд з угодою - 101;

      Закрито КП - 439.

Залишаються в провадженні 342 кримінальних правопорушень поточного року та 863 минулих років, всього 1205.

З  178 кримінальних  правопорушень, які відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких розкрито 76, що становить 36,5%, при середньообласному показнику 32,9%.

Залишається проблемним питанням боротьба із крадіжками:

Протягом звітного періоду зареєстровано без врахування закритих 240 однак це на 12 крадіжок менше ніж у минулому році. Розкрито 32 КП, з них 26 з зареєстрованих у звітному періоді. Розкриття за поточний рік складає 10,8%, при минулорічному показнику 10,7%, при середньообласному показнику 27,3%.

Фактором, який впливає на кількість крадіжок є велика кількість нерухомості, яка сезонно пустує. Аналогічно цей фактор суттєво ускладнює можливість розкриття, адже період можливого вчинення крадіжок подекуди може становити більше місяця.

Крім того, упродовж поточного року, ми стикнулися із новою проблемою по лінії крадіжок, а саме тим, що близько 30% викрадень характеризувалися тим, що крадіжки були з відкритих незачинених місць, або з подвір’я, або ключі від вхідних дверей були неподалік дверей, або вхідні двері були просто не зачинені на замок.

З одного боку така ситуація вказує на загальне відчуття безпеки, яке побутує у потерпілих, однак той фактор, що в наслідок цього особи залишися без свої речей, знову і знову підтверджує той факт, що слід серйозно ставитися до збереження власного майна а не провокувати асоціальний елемент на викрадення легкодоступного

На даний час заплановано проведення ряду заходів, виконання яких дасть можливість суттєво змінити ситуацію з розкриттям цього виду кримінальних правопорушень.

Аналогічно упродовж минулого року проблемним питанням на території Городоцького району була протидія шахрайствам, так як нами було розкрито всього 2 з 58 таких злочини. Проте за напрацьованими заходами у поточному році розкрито 35 із 67 вчинених шахрайств, що становить 52,2%, при середньо обласному показнику 32,4%, а також у поточному році розкрито 6 шахрайств минулих років.

Відповідно до статистичних даних, за 10 місяців поточного року вчинено 7 пограбувань (ст. 186 КК України з яких розкрито 4, що становить 57,1%, при середньообласному показнику 38,4%.

Позитивним є той факт, що упродовж половини року не допущено вчинення жодного розбійного нападу. Таки дається взнаки притягнення до кримінальної відповідальності організованої злочинної групи, яка до того промишляла у районі вчиненням таких злочинів.

До речі в цьому році до суду скеровано ще одне кримінальне провадження стосовно організованої злочинної групи, яка спеціалізувалася на вчиненні шахрайств, викраденнях документів, отриманні кредитів, переведенням у готівку, і це все під керівництвом особи, яка знаходилась у місцях позбавлення волі. Арештований був також нами за вчинення тяжкого злочину, який спричинив смерть особи.

         У розшуку підрозділу перебуває 28 осіб з яких 14 безвісті зниклих та 14 осіб, які переховуються від слідства, прокуратури, суду. З початку року встановлено місцеперебування 11 осіб, та одна особа знята з розшуку.

         Залишається неопізнаними 3 виявлених трупи попередніх років.

 Лінія публічної безпеки

З початку року забезпечено безпеку 84 масових заходів або інших подій. В тому числі забезпечено безпеку та порядок у 2 фестивалях (Західфест та Вудсток), один з яких вперше проводився на території нашого району. Не допущено надзвичайних ситуацій, пов’язаних із грубим порушенням громадського порядку.

Всього складено 2021 протоколів про адміністративні правопорушення, з них по лінії БДР – 1557, серед яких 119 насильств в сім’ї, 88 порушень адміністративного нагляду, 12 дрібних крадіжок, 8 протоколи про порушення правил реалізації спиртних напоїв, 7 по незаконному обігу наркотичних речовин, 79 протоколів за водіння під впливом алкоголю, та 47 по лінії дозвільної системи.

На території району перебуває:

71 раніше судимий;

65 осіб, з числа тих, які формально підпадають під адміністративний нагляд,

90 побутових правопорушників;

6 осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд;

5 неповнолітніх на профілактичному обліку;

22 особи, звільнених за «Законом Савченко»;

4 особи під домашнім арештом, хоча всього забезпечено контроль за домашнім арештом 10 осіб.

Зареєстровано 5 громадських формувань, які сприяють у підтримці публічного порядку.

         На обліку дозвільної системи 1348 власників зброї, у яких 1644 одиниць зброї, з яких 1115 мисливської нарізної, 10 комбінованої, 196 пристроїв для відстрілу набоїв, споряджених гумовими кулями.  

Співпраця

         В процесі діяльності Городоцьке ВП тісно контактує з Городоцькою місцевою прокуратурою, міжрайонним відділом СБУ, міжрайонним відділом Управління захисту економіки у Львівській області Національної поліції України, управлінням боротьби з торгівлею людьми ГУНП, та кіберполіції.

         Належним чином налагоджено координацію з Городоцькою районною державною адміністрацією, Городоцькими районною та міською радами, іншими органами місцевого самоврядування на території району.

         Зокрема районною радою та міською радою прийнято дві програми матеріальної підтримки діяльності правоохоронних органів органами місцевого самоврядування на 250 та 200 тисяч гривень відповідно, з яких уже надійшло 50 тисяч з районної ради і 150 від міста. Триває облаштування приміщення серверної, та облаштування сучасної системи відео спостереження на основних ключових місцях транспортних розв’язок, та криміногенних місць у містах Городку, Комарно та смт. Великий Любінь з можливістю відстеження в режимі он-лайн та архівування, а також підключення більшої кількості камер від інших об’єктів, на яких вони облаштовані, з трансляцією через ІР. Для цього в підрозділі заплановано виділити окремий кабінет для оперативного опрацювання зазначених відео потоків у залежності від оперативної обстановки та необхідності при розкритті злочинів.

         Районна державна адміністрація повсякчас йде на допомогу у вирішенні ситуацій або конфліктів, які зароджувалися у районі та могли перерости у силове протистояння. Спільно вироблялися і виробляються рішення та заходи по принципу «єдиної команди».

         Резюме

         Станом на даний час підрозділ Городоцького відділення Яворівського відділу ГУНП у Львівській області в цілому відповідає вимогам, які ставляться перед органами національної поліції, не допущено у оперативно-службовій діяльності кричущих провалів по основних напрямках, а за окремими проблемними напрямками розроблені заходи щодо приведення діяльності у відповідність до потреб громади району в світлі реформування правоохоронної системи України.

Т.в.о. начальника Городоцького відділення поліції

Яворівського відділу поліції Головного управління

Національної поліції у Львівській області

підполковник поліції                                                                                             Панькевич Т.Є.