Bшанували пам’ять жертв спаленого хутора Літомир

У неділю, 22 жовтня, відбулось вшанування пам’яті жертв спаленого хутора Літомир що біля міста Рудок Самбірського району Львівської області. У результаті більшовицького терору це маленьке мирне поселення у 1949 році було вщент спалене, а живих примусово депортовано в Сибір. На місці трагедії вдячні нащадки борців за незалежність України встановили хрест, спорудили капличку з фігурою Божої Матері , дзвін, меморіальну плиту і тут котрий рік поспіль урочисто вшановують пам’ять краян, котрі стали жертвами більшовицького свавілля.
У цьогорічному віче-реквіємі взяли участь ветерани ОУН-УПА,  народний депутат України Ярослав Дубневич, депутати Львівської обласної ради Володимир Саган, Олег Домчак, Володимир Шведа, депутат Городоцької районної ради Володимир Лещинський, керівники Самбірщини – голова райради Віталій Кімак, голова РДА Микола Фрей, радник голови Городоцької районної ради Ігор Саган, міський голова Рудок Іван Лозинський,  представники політичних та громадських організацій, учасники художньої самодіяльності, школярі.

Вшанували загиблих вояків УПА та спалені хати поминальною молитвою, покладанням квітів. У виступах йшлося, що трагічна доля маленького поселення є складовою сумної дати – рівно 70 років тому енкаведисти розпочали операцію «Захід», в результаті якої тисячі людей було депортовано у Сибір та Казахстан лише через те, що вони звалися українцями та щиро любили свою землю. Багатьох ветеранів національно-визвольної боротьби нагороджено ювілейною відзнакою з нагоди 75-річчя Української Повстанської Армії.