У Городку презентували книги на історичну тематику

У середу, 11 жовтня, в  Городоцькій МАМ імені П.Андрусіва відбулась презентація книги «Зведений реєстр осіб, пов’язаних з національно-визвольною боротьбою на Городоччині у 1944-1953 рр.».
Видання вийшло друком з нагоди 75-річчя від часу створення Української повстанської армії  за підтримки Городоцької районної ради та РДА. Його упорядниками є кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн ЛНУ ім. І.Франка, член районної організації «Меморіал» ім. В.Стуса Руслан Сіромський та директор Городоцького історико-краєзнавого музею Юлія Лучків, яка власне й презентувала працю.

Зведений реєстр осіб охоплює в собі дані 609 осіб з Городоцького району, зокрема прізвище, ім’я, псевдонім, дата і місце народження, роль у визвольній боротьбі.
На заході були присутні та зі словами привітань виступили: депутат Львівської обласної ради Володимир Саган, міський голова Роман Кущак, священнослужитель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці о.Михайло Греділь, керівник відділу освіти РДА, депутат райради Ігор Яскевич, завідувач сектору молоді та спорту Оксана Шльомська, заступник голови Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» ім. В.Стуса - Євген Гринів, котрий вручив обласну відзнаку «Україна. Свобода. Демократія» знаному городоцькому краєзнавцю, багатолітньому очільнику районного «Меморіалу» Любомиру Світенку.
Опісля презентації,
директор історико-краєзнавого музею Юлія Лучків щиро подякувала присутній інтелігенції за теплі та щирі слова.
Продовженням патріотичного зібрання стала зустріч із українським письменником, видавцем Володимиром Шовкошитним. Автор провів презентацію як власних творів «Запали свічу», «Кров-свята», так і видань, які вийшли у світ у його видавництві «Український пріоритет».