Відбувся XIII фестиваль-конкурс "Пісні незабутого краю"

У неділю, 1 жовтня, у Народному домі м.Городка пройшов XIII фестиваль-конкурс "Пісні незабутого краю", присвячений мистецтву депортованих етнічних українців із Закерзоння. На фестиваль з’їхались понад півсотні творчих колективів із різних куточків України.

Розпочався захід із молитви в храмі ікони Турковицької Божої Матері, що зведений на спомин про депортованих українців, відбулась літургія. Після завершення якої освятили церковний дзвін з нагоди 70-ї річниці операції “Вісла”.

Участь у відкритті взяли: голова ЛОДА Олег Синютка, депутати Львівської обласної ради Володимир Саган та Катерина Кеньо, голова РДА Володимир Ременяк, міський голова Роман Кущак, заступник голови районної ради Богдан Слонівський, заступник голови РДА Павло Стахів.

Серед гостей фестивалю були: киянка Оксана Нікітюк – українська співачка, мистецтвознавець, хормейстер, заслужена артистка України, учасниця концертів у зоні АТО на Сході України, а також відома співачка, науковець, активна громадська діячка – Софія Федина, лауреатка першої премії Першого фестивалю.

«Пісні незабутого краю» - це свято вихідців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, та Любачівщини, які протягом всіх цих років зберегли пам'ять і синівську любов до рідного краю за час свого існування. Фестиваль здобув визнання, як на теренах України, так далеко і за її межами.

Сьогодні в Україні відбувається багато різних фестивалів, конкурсів, свят, але фестиваль-конкурс «Пісні незабутого краю» — це незвичайний фестиваль, це щось набагато глибше, особливе, бо поєднує в собі мистецтво всіх вигнанців з духовно багатих етнічних земель, які тепер належать Польщі.

І фестиваль-конкурс «Пісні незабутого краю» відбувся 4 грудня 2001 року в приміщенні районного Народного дому м. Городок. Фестиваль розпочався піснею на вірші Василя Хомика, музику Лесі Гуріної «Фестивальна», яка стала позивним гімном упродовж всіх років святкування.