«Cпрощенці» спрямували до бюджету Городоцького району понад 4,7 мільйонів гривень

На зустрічі із платниками податків начальник Городоцької ОДПІ зазначив ,що протягом 2017 року спостерігається позитивна динаміка надходжень від платників єдиного податку. Протягом січня - лютого поточного року суб’єкти господарювання Городоцького району, які обрали спрощену систему оподаткування, поповнили місцевий бюджет на  4,760 мільйони гривень, що на  1,6 мільйона гривень більше від запланованого.

При цьому левову частку цієї суми – близько 80,7 відсотка – сплатили приватні підприємці – фізичні особи. Решту сплачено підприємствами – платниками єдиного податку. До речі, цьогорічний внесок підприємців-«спрощенців» на 60,3 відсотка вищий, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Загалом на сьогодні у Городоцькому районі працює 1327 суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують спрощену систему оподаткування, з яких 1157 – фізичні особи та 170 – юридичні. Примітно, що кількість платників єдиного податку, зареєстрованих у Городоцькому районі, з початку року зросла.

Нагадаємо, що з початку поточного року у законодавстві відбулися зміни, які стосуються платників єдиного податку. Зокрема, встановлено ставки єдиного податку для платників першої групи у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового року. Таким чином ставка єдиного податку для платників першої групи (до 10% прожиткового мінімуму) в 2017 році складає до 160,00 грн. (у 2016 році складала до 137,80 грн.). Строк сплати податку – до 20 числа поточного місяця.

Для платників другої групи залишено діючу прив'язку до розміру мінімальної заробітної плати. Тож ставка податку для платників другої групи (до 20% мінімальної заробітної плати) у 2017 році складає до 640 грн. (у 2016 році складала до 275,60 грн.). Рішеннями місцевих рад ставки можуть бути змінені. Також підвищено на 15 відсотків ставки єдиного податку для платників 4 групи.