До уваги депутатів Городоцької районної ради!

Шановні колеги!

Вважаю за необхідне нагадати Вам, що відповідно до підпункту 2 пункту 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» в 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року розпочався другий етап подання та оприлюднення електронних декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Доводжу до Вашого відома, що підпунктом "б" пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. №1700-VII, народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови визначені суб'єктами декларування. Таким чином пунктом 1 статті 45 цього ж Закону депутати місцевих рад зобов’язані щорічно до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Звертаю Вашу увагу, що суб'єкт декларування несе персональну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання електронної декларації.

Зазначення в декларації завідомо надостовірних відомостей може тягнути за собою дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Адміністративна відповідальність передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення статтею 172-6  "Порушення вимог фінансового контролю"

1) за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Покарання: штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 850 грн до 1700 грн);

2) за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 мінімальних заробітніх плат- від 320 000 до 800 000 гривень.

Покарання: штраф від 1 000 до 2 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 42 500 грн.).

Кримінальна відповідальність передбачена Кримінальним кодексом України  статтею 366-1. "Декларування недостовірної інформації"  за неподання декларації взагалі або умисне зазначення недостовірних відомостей в декларації,  починаючи з розходжень на 250 мінімальних заробітних плат – 800 000гривень

Покарання: штраф від 2 500 (42 500 грн.) до 3 500 (59 500 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян обо громадські роботи на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Контроль щодо факту неподання чи несвоєчасного подання  суб`єктами декларування електронних декларацій  здійснюється згідно із статтею 49 Закону України «Про запобігання корупції».

Голова районної ради                                  В.Більовський