Ігор Смешко: Найголовніше – побороти п’яту колону всередині країни

За певних умов керівництво Російської Федерації може піти на ескалацію конфлікту з Україною. Щоб цього не сталося, Збройні сили поки що мають бути у повній бойовій готовності, а найголовніше – потрібно побороти п’яту колону всередині країни.

Про таке в ефірі 5 каналу заявив екс-голова СБУ Ігор Смешко, інформує прес-служба телеканалу.

«Ми затримали вже декількох розвідників нашого стратегічного опонента, які, фактично, дестабілізували ситуацію. Але ще рано говорити про те, що ми вийшли з кризового стану. На РФ зараз ззовні йде такий тиск, що керівництво Федерації може піти на ескалацію при певних обставинах», – зазначив екс-голова СБУ.

Якщо ми не підставимося і продовжимо розгортати свою армію, якщо ми здатні захищатись, якщо Захід продовжить поступово тиснути на РФ, тоді ми відходимо від ескалації у фазу менш загрозливу. Але найбільш тривожне – потрібно показати, де та п’ята колона. Ми скільки місяців маємо нове керівництво правоохоронних органів і спецслужб. Ми говорили про те, що зруйноване керівництво Збройних Сил та спецслужб. А ви хоч одне прізвище чули тої п’ятої колони, яка діє у нас? І хто може гарантувати, що все ж таки вони не здатні створити картинку в наших східно-південних регіонах, на кшталт того, що вони зробили в Криму», – заявив Ігор Смешко.

Крім того, він зауважив, що керівництво Російської Федерації розсварило два братніх народи і швидко ця ситуація забутися не зможе.

«Керівництво РФ робить ставку зараз на тих, хто не один раз вже зрадив. Вони, чомусь, не хотіли з братнім українським народом мати справу – з сильними, розумними, інтелігентними, рівноправними, які, до речі, патріоти слов’янської єдності, але демократичної, європейської. Тому що слов’янські народи – це не Євроазія.

Вони зробили ставку на кримінальний елемент, і фактично розсварили два братніх народи. Я не бачу, як швидко це все зможе загоїтись», – заявив Смешко.