Городківчани взяли участь у „Ночах Галіційської культури”

28-29 травня делегація Городоцького району взяла участь в етнофестивалі „Ночі Галіційської культури”, який цими  вихідними проходив в польському місті Саноку. До участі у фестивалі влада повіту Санок запросила добре відомі на наших теренах вокально-інструментальний ансамбль „Берегиня” та молодіжний танцювальний колектив „Галичина”. Очолив делегацію Городоччини голова районної ради Василь Полумацканич, а саму поїздку вдалося реалізувати завдяки фінансовому сприянню депутата Львівської обласної ради Ярослава Дубневича.

Такий фестиваль відбувся в Саноку вперше, ідея його започаткування належить саноцькому старості Себастіяну Ніжніку. За його словами, фестиваль задуманий як поєднання регіональних театру, музики й танцю, притаманних Кросненсько-Перемишльському субрегіону, який, до речі, своїм ландшафтом, народною культурою і традиціями нагадує наше Прикарпаття. Два дні фестивалю були насичені різного роду дійствами. Першого дня в історичному музеї Санока було відкрито виставку ікон відомого саноцького маляра Здислава Бексінського. В центрі міста постало так зване Галіційське містечко, де відбувалися різного роду забави та вікторини як для наймолодшої категорії глядачів, так і для дорослих. Біля костелу Преображення Господнього глядачі мали можливість побачити експозицію, присвячену місцевому архиєпископу Ігнацію Токарчуку, а на площі Св. Яна – так зване Галіційське Фотоательє,  тобто виставка старовинних фотографій Санока та його мешканців. Кульмінацією вечора стали виступи варшавського театру та різних музичних гуртів.

Наступний день фестивалю ночей Галіційської культури проходив в Скансені – аналозі нашого Музею Народної архітектури та побуту „Шевченківський гай”. Територія Скансену займає декілька  гектарів, і на ній представлені зразки давньої архітектури та побуту Саноцького регіону, бойків та лемків. В цей день тут можна було спробувати регіональної кухні, а на сцені побачити виступи місцевих гуртів народної самодіяльності, артистів зі Словаччини і Білорусі, а також наших „Берегині” та „Галичини”. Перед виступом городківчан до глядачів зі сцени звернувся голова Городоцької районної ради Василь Полумацканич, який подякував польській стороні за запрошення на участь у фестивалі та привітав усіх присутніх з чудовим святом. Він висловив сподівання, що і в подальшому співпраця наших міст буде багата на різного роду культурні обміни та спільні проекти. Після цього „Берегиня” і „Галичина” представили насичену програму із піснями й танцями, де звучали не лише добре відомі нам пісні „Ласкаво просимо”, „Перелаз” чи „В саду гуляла”, але й перли польської пісенної скарбниці, як от „Нєх жиє вольность!”, „Шла дзєвечка”, „На пожегнанє”. Такий приязний жест зі сторони наших земляків був належно оцінений польськими слухачами, і  невдовзі після виступу наших артистів оточили люди, котрі хотіли придбати компакт-диски із записами виконаних пісень.

Історія співпраці Городка зі Саноком розпочалася в 2009 році, коли було підписано договір про співробітництво між нашими районами. До речі, на території Саноцького повіту проживає доволі велика етнічна група українських лемків, які досі зберегли та плекають мову і традиції своїх предків. Вони кожного року організовують фестивалі української лемківської культури, на які з’їжджаються лемки зі всього світу. Цьогоріч на свій літній фестиваль вони запросили також самодіяльні колективи з Городка. Зі свого боку, голова Городоцької районної ради запросив творчі колективи Саноцького повіту на участь у нашому традиційному фестивалі „Пісні незабутого краю”, який відбудеться восени.