Голова районної ради привітав з ювілеєм керівника Народного хору "Галичина" Теодора Кураня

1 травня голова Городоцької районної ради В.Полумацканич взяв участь в урочистому відзначенні 70-річного ювілею відомого на Львівщині діяча культури, керівника Народного хору „Галичина” Народного дому с.Керниця Теодора Кураня. Голова районної ради нагородив уродинника подякою за довготривалу і плідну працю, творчі здобутки і вагомий внесок у популяризацію аматорського мистецтва.

Довідка.

Теодор Іванович Курань розпочав свою трудову діяльність у м.Чорткові диригентом народної капели бандуристів „Мрія” Чортківського Будинку культури та керівником хорів педагогічного училища, де працював протягом восьми років. Згодом понад 20 років викладав диригування та хорові дисципліни у базовому Львівському музично-педагогічному училищі ім. Ф.Колесси. Теодор Курань відомий на Львівщині хоровий диригент та педагог, автор низки методичних праць, статей з питань музично-естетичного виховання. Багато його вихованців закінчили консерваторії, педагогічні університети, працюють з професійними та народними колективами, викладають у музичних навчальних закладах усіх рівнів. Серед них заслужений діяч мистецтв України, диригент академічного народного хору ім. Г.Верьовки В.Ткачук, керівник народного хору у м.Києві В.Костирко, режисер культурного комплексу „Шевченківський гай” Н.Дзвоник та багато ін. Як викладач вищої категорії Великолюбінської дитячої школи мистецтв Т.Курань успішно здійснює музичне навчання та виховання дітей. 15 років віддав праці в народному хорі „Галичина” села Керниця. Саме під його керівництвом у 2009 році хор здобув почесне звання „народного” і є лауреатом щорічних обласних конкурсів-оглядів хорових колективів. Хор „Галичина” виступає на всіх святах як місцевого, так і загальнонаціонального значення, що свідчить про його високу майстерність та популярність. Звучання колективу відзначається високою вокально-хоровою та художньою культурою. В репертуарі твори патріотичного звучання, духовної тематики, на слова Т.Шевченка, Л.Українки, І.Франка, сучасних українських та місцевих авторів, обробок народних, історичних пісень, колядок та щедрівок. Більшість обробок та перекладень для хору є авторства Теодора Кураня.