Міжнародна співпраця

Міжнародна співпраця надає територіальним громадам унікальну можливість запозичувати позитивний досвід громад інших країн в економічній, соціальній та культурній сферах. Таку можливість мають зокрема прикордонні території нашої країни, до яких відноситься і Городоцький район. Близьке сусідство з Республікою Польща, яка є членом Євросоюзу, дає можливість започатковувати та розвивати ефективну співпрацю, покликану приносити користь громадам обох партнерів. Таке співробітництво, зокрема, дає можливість реалізувати різноманітні проекти за кошти Євросоюзу. Це можуть бути як спільні заходи в галузі спорту, культури та освіти, так і більш прагматичні проекти у сфері економіки, розвитку підприємництва та залучення інвестицій.


Співпраця з Саноцьким повітом Республіки Польща

Історія співпраці Городоцького району з Саноцьким повітом Республіки Польща (офіційний веб-сайт повіту http://www.powiat-sanok.pl ) розпочалася в 2009 році, коли було підписано договір про співробітництво між партнерами. У травні 2011 року делегація нашого району взяла участь в етнофестивалі "Ночі Галіційської культури", який проходив у місті Саноку. До участі у фестивалі Саноцький повіт запросив добре відомі на наших теренах вокально-інструментальний ансамбль "Берегиня" та молодіжний танцювальний колектив "Галичина". Очолив делегацію Городоччини голова районної ради Василь Полумацканич. У вересні 2011 року Городоцька районна рада спільно з партнерами з Саноцького повіту взяли участь у проекті в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. Програма транскордонного співробітництва реалізується в рамках Європейського інструменту сусідства і партнерства, вона є продовженням і поглибленням співпраці на прикордонній території трьох держав. Дана Програма спрямована на підвищення конкурентоздатності, а також на покращення рівня життя на території, що входить в програму. Основною метою Програми є підтримка транскордонних процесів розвитку.


Партнерство з організацією Австрійський Чорний Хрест (Республіка Австрія)

Історія співпраці Городоцької районної ради з організацією Австрійський Чорний Хрест розпочалася в 2010 році, коли керівництво цієї організації звернулося до голови районної ради Василя Полумацканича із проханням щодо сприяння у встановленні обеліска в пам’ять про солдатів австро-угорської армії, які загинули в битві біля села Керниця під час Першої світової війни. (Австрійський Чорний Хрест є організацією яка займається віднайденням і впорядкуванням поховань часів Першої та Другої світових воєн). Обеліск було виготовлено Австрійським Чорним Хрестом у 2009 році в австрійській провінції Штирія, звідки походило багато вояків, які полягли в битві біля с.Керниця.

У 2010 році завдяки голові Городоцької районної ради і на прохання австрійських колег на місці захоронення вояків біля Керниці були здійснені основні роботи з благоустрою: закладено фундамент під обеліск, викладено пішохідну доріжку до нього, територію кладовища обкопано меліоративним ровом для водовідведення, біля території кладовища встановлено бетонні плити для паркування транспорту. Також за ініціативи голови районної ради з Львівського державного архіву було отримано документи, що стосуються кладовища та похованих на ньому вояків. У списку загиблих фігурують і українські прізвища, адже Січові Стрільці воювали в складі військових формувань Австро-Угорської імперії. Копії документів було передано Австрійському Чорному Хресту.

Довший час Австрійський Чорний Хрест не міг здійснити транспортування пам’ятника в Україну. Лише в липні 2011 року завдяки скоординованій співпраці Городоцької районної влади та австрійської сторони обеліск вдалося доставити в Городок.

9 вересня 2011 року біля с.Керниця  відбулася урочиста церемонія відкриття й освячення військового кладовища вояків, які загинули під час Першої світової війни. В заході взяли участь представники дипломатичних корпусів України, Австрії та Угорщини, представники обласної влади, керівництво Городоцького району, а також чисельна делегація організації Австрійський Чорний Хрест, яка була ініціатором створення військового кладовища та встановлення обеліска в пам’ять про полеглих вояків.

У жовтні 2011 року делегація Городоцького району відвідала з візитом австрійське місто Грац. Поїздка відбулася на запрошення організації Австрійський Чорний Хрест, яка таким чином віддячила українським партнерам за допомогу у відкритті військового кладовища біля с.Керниця. Городоцька делегація відвідала міську раду міста Грац та парламент землі Штирія, зустрічалася з представниками органів місцевої влади. Крім того, за сприяння Австрійського Чорного Хреста та в якості гуманітарної допомоги організацією Червоний Хрест австрійської провінції Штирія Городоцькій центральній районній лікарні було передано автомобіль швидкої допомоги марки Volkswagen TT. Австрійські партнери допомогли знайти відповідний автомобіль за доступною ціною, кошти ж на його придбання надав депутат Львівської обласної ради Ярослав Дубневич.

19 грудня 2011 року Ярослав Дубневич та голова Городоцької районної ради Василь Полумацканич зробили своєрідний подарунок центральній лікарні району – вручили головному лікарю Павлу Фалинському ключі від розмитненого реанімобіля.
           

Співпраця з містом та гміною Нова Демба (Республіка Польща)

3 листопада 2011 року за ініціативи голови Городоцької ради було підписано договір про співпрацю між містом Комарно Городоцького району та містом і гміною Нова Демба (Республіка Польща) (офіційний веб-сайт міста і гміни http://nowadeba.pl/ ). Цього ж дня було підписано договір про співпрацю між спортивним товариством „Колос” (м.Городок) та міським спортивним клубом „Сталь” (Нова Демба, Польща).

27-28 грудня делегація Городоцького району у складі голови районної ради Василя Полумацканича, міського голови Комарно Тараса Іваницького та директора районного спортивного товариства „Колос” Романа Струка взяла участь в урочистій сесії міської ради міста Нова Демба (Підкарпатське воєводство, Республіка Польща). Партнерський візит відбувся на запрошення бурмістра Нової Демби Вєслава Ордоня. Ця поїздка стала одним з етапів співпраці між Городоцьким районом та гміною Нова Демба.

Урочистий захід був присвячений 50-літтю від надання Новій Дембі прав міста. На святковій сесії керівництвом Нової Демби було озвучено річні досягнення у сфері економіки, освіти та культури. Представники української делегації мали змогу ознайомитися з напрацюваннями польських партнерів у сфері розбудови міської інфраструктури Нової Демби, здійсненої частково завдяки грантам від Євросоюзу. Такий досвід є надзвичайно корисним для нашої громади з огляду на те, що в майбутньому партнери з Нової Демби залучатимуть Городоцький район до проектів фінансованих Європейським Союзом.